Saint Johnstone FC - Livingston FC 1-2 (0-0). Liga szkocka - 17. kolejka Premiership

12 grudnia na McDiarmid Park w Perth odbyło się starcie 17. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Saint Johnstone i Livingston. Mecz zakończył się zwycięstwem Livingston 2-1.

S. Robinson 65'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Saint Johnstone zajmował ósmą, natomiast jedenastka Livingston - dziewiątą pozycję.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Livingston wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Livingston postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Scott Tiffoney, a murawę opuścił Matej Poplatnik.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Livingston w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie bramkę zdobył Jonathan Guthrie. Asystę zaliczył Joshua Mullin.

W 52. minucie kartkę otrzymał Christopher Kane z Saint Johnstone.

Zawodnicy Saint Johnstone otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 54. minucie bramkę wyrównującą zdobył Christopher Kane. Bramka padła po podaniu Davida Wotherspoona.

W 55. minucie Scott Tiffoney zastąpił Scotta Robinsona. W 62. minucie w zespole Livingston doszło do zmiany. Ciaron Brown wszedł za Alana Forresta.

Niedługo później Scott Robinson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Livingston, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Joshua Mullin.

Chwilę później trener Saint Johnstone postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Kane'a. Na boisko wszedł Callum Hendry, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 72. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Livingston i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Maksymilian Stryjek
72′ Jason Kerr
Nicholas Devlin
Jamie Daniel Mccart
Jackson Joseph Fitzwater
Liam Craig Gordon
Jonathan Neil Guthrie  48′
84′ Craig James Bryson
Julien Serrano
Danny McNamara
Marvin Clement Bartley89′
David Wotherspoon
Joshua Mullin77′
68′ Steven May
Alan Forrest62′
74′ Alistair Edward McCann
Craig Sibbald
Scott Tanser
Scott Pittman72′
 54′ 52′ 68′ Christopher Kane
Matej Poplatnik46′
Elliot Charles Parish
Robby McCrorie
Callum Booth
Efe Ambrose
72′ Shaun Antony Rooney
Ciaron Maurice Brown62′
Craig Ian Conway
Jack McMillan
Liam Craig
Aaron Taylor-Sinclair
84′ Murray Davidson
Jason Derek Holt77′
68′ Callum Hendry
Scott Robinson55′  65′
68′ Guy Melamed
Jay Aston Emmanuel-Thomas

Scott Tiffoney46′ 55′

Przewaga jedenastki Saint Johnstone w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.