Ross County Football Club - Dundee United Football Club 1-2 (0-0). Liga - 38. kolejka

W spotkaniu 38. kolejki cinch Premiership, które rozegrane zostało 14 maja, jedenastka Ross County przegrała z Dundee United 1-2 (0-0). Mecz na Victoria Park w Dingwall obejrzało 5 165 widzów.

W  spotkaniu 38. kolejki  cinch Premiership, które rozegrane zostało 14 maja, jedenastka Ross County przegrała  z Dundee United  1-2 (0-0). Mecz na Victoria Park w Dingwall obejrzało 5 165 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Dundee United wygrała aż 15 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko siedem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie Adam Mackinnon zastąpił Harry'ego Patona. W tej samej minucie w drużynie Ross County doszło do zmiany. Josh Sims wszedł za Adama Mackinnona.

Trener Dundee United postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił obrońcę Scotta McManna i na pole gry wprowadził napastnika Ilmariego Niskanena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Ross County w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Blair Spittal. W zdobyciu bramki pomógł Ben Paton. W 70. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Nicholas Clark.

W 80. minucie Archie Meekison został zmieniony przez Kevina McDonalda, co miało wzmocnić jedenastkę Dundee United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Connora Randalla na Matthewa Wrighta.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce starcia Nicholas Clark po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola asystował Kieran Freeman.

Jedyną kartkę w meczu dostał Jack Baldwin z Ross County. Była to 90. minuta meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Sędzia nie ukarał zawodników Dundee United żadną kartką, natomiast piłkarzom Ross County przyznał jedną żółtą.

Zespół Ross County w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Dundee United w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.