Ross County FC - Saint Mirren FC 1-3 (1-0). Liga szkocka - 2. kolejka Premiership

W meczu 2. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 21 kwietnia, jedenastka Ross County przegrała z Saint Mirren 1-3 (1-0). Spotkanie odbyło się na Global Energy Stadium w Dingwall.

J. McGrath 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Saint Mirren wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Jordan White wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ross County , strzelając gola w 18. minucie starcia. Asystę zanotował Jordan Roy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ross County.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Saint Mirren w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie Lee Erwin wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Richarda Taita.

Niedługo później trener Ross County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Harrison Paton, a murawę opuścił William McKay. W tej samej minucie Michael Gardyne zastąpił Regana Charlesa-Cooka. W tej samej minucie w jedenastce Ross County doszło do zmiany. Jermaine Hylton wszedł za Iaina Vigursa.

A trener Saint Mirren wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kyle'a McAllistera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jay Henderson. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 68. minucie w drużynie Saint Mirren doszło do zmiany. Collin Quaner wszedł za Kristiana Dennisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint Mirren w 71. minucie spotkania, gdy İlkay Durmuş zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Collin Quaner.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Leo Hjeldemu, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint Mirren w 90. minucie spotkania, gdy Jamie McGrath strzelił z karnego trzeciego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Dwie minuty później w zespole Saint Mirren doszło do zmiany. Daniel Finlayson wszedł za Richarda Taita. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Jak Alnwick
76′ Jason Naismith
Marcus Fraser
Keith Watson
Conor McCarthy
Alexander Iacovitti
Joseph Thomas Gordan Shaughnessy
90′ Leo Fuhr Hjelde
İlkay Durmuş  71′
Jordan Roy Tillson
Jay Henderson68′
67′ Iain Angus Vigurs
Jamie McGrath  90′ (k.)
82′ Ross James Draper
Cameron MacPherson
67′ Michael Gardyne
Richard Neil Peter Tait90′
67′ William Robert McKay
Lee Harry Erwin  50′
 18′ Jordan Neil White
Kristian Dennis68′
Joe Hilton
Dean James Lyness
Coll Ian Donaldson
Daniel Finlayson90′
67′ Regan Evans Charles-Cook
Brandon Alexander Mason
67′ Jermaine Samuel Hylton
Kyle McAllister68′
Stephen Kelly
Collin Quaner68′
Charlie Lakin

67′ Harrison Theodore Paton

76′ Blair Spittal

82′ Oliver Shaw

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Ross County pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Saint Mirren w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.