Ross County FC - Saint Johnstone FC 0-0. Liga szkocka - 1. kolejka Premiership

31 lipca na Global Energy Stadium w Dingwall odbyło się spotkanie 1. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Ross County i Saint Johnstone. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 1 990 widzów.

1. kolejka Szkocja - Premiership
2021-07-31 16:00 | Stadion: Global Energy Stadium | Widzów: 1990 | Arbiter: Colin Steven
Ross County FC
Saint Johnstone FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Saint Johnstone wygrał aż 10 razy, zremisował 11, a przegrał tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jordan White z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta pojedynku.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Dominicowi Samuelowi, piłkarzowi Ross County. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Ross County doszło do zmiany. Oliver Shaw wszedł za Dominica Samuela.

W 66. minucie kartkę otrzymał Blair Spittal z Ross County. W 68. minucie Blair Spittal został zastąpiony przez Harrisona Patona. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Coll Donaldson, zawodnik gospodarzy.

W 70. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Alistair McCann nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Saint Johnstone. W 71. minucie kartkę obejrzał Shaun Rooney z drużyny gości. Chwilę później trener Saint Johnstone postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Michaela O'Hallorana. Na boisko wszedł Steven May, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zander Clark
70′ Coll Ian Donaldson
Reece Devine
66′ 68′ Blair Spittal
David Wotherspoon83′
Jordan Roy Tillson
Murray Davidson
31′ Jordan Neil White
Michael Francis O'Halloran76′
52′ 65′ Dominic James Samuel
Hayden Kai Muller
68′ Harrison Theodore Paton
Cameron Ballantyne
Alexander Sean Pablo Robertson
Liam Craig83′
65′ Oliver Shaw
Christopher Kane76′
Matthew Wright
Steven May76′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Saint Johnstone pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Saint Johnstone w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.