Ross County FC - Kilmarnock FC 3-2 (1-1). Liga szkocka - 31. kolejka Premiership

6 marca na Global Energy Stadium w Dingwall odbył się mecz 31. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Ross County i Kilmarnock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ross County 3-2.

K. Lafferty 18',77'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 12. i 10. zespół Premiershipu.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna Ross County wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kilmarnock w 18. minucie spotkania, gdy Kyle Lafferty strzelił pierwszego gola.

W 22. minucie Carl Tremarco został zastąpiony przez Leo Hjeldego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kilmarnock: Rossowi Millenowi w 27. i Kyle'owi Lafferty'emu w 32. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Ross County w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie bramkę wyrównującą zdobył William McKay. Asystę zaliczył Jason Naismith.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Kilmarnock rozpoczął w zmienionym składzie, za Rory'ego McKenziego wszedł Aaron McGowan. Trener Kilmarnock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nicke Kabamba, a murawę opuścił Mitchell Pinnock.

Niedługo później Leo Hjelde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ross County, strzelając kolejnego gola w 47. minucie meczu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Ross County, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy William McKay ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Asystę przy golu zanotował Jordan Roy.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ross County: Jordanowi Royowi w 63. i Charliemu Lakinowi w 69. minucie. W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy Kilmarnock: Diaguely Dabo, Christopher Burke, a na ich miejsce weszli Gary Dicker, Zechariah Medley. Trener Ross County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Harrisona Patona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Blair Spittal.

W 77. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kyle Lafferty z Kilmarnock. W doliczonej czwartej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ross Millen osłabiając drużynę Kilmarnock. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 27. minucie.

Drużynie Kilmarnock zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Ross County.

Brandon Neil Haunstrup
73′ Blair Spittal
Rory McKenzie46′
63′ 82′ Jordan Roy Tillson
Alan Thomas Daniel Power
22′ Carl Philip Tremarco
Gary Richard Perry Dicker65′
69′ 82′ Charlie Lakin
Mitchell Bernard Pinnock46′
 38′, 49′ 82′ William Robert McKay
Greg Kiltie80′
Jordan Neil White
Kyle Lafferty  18′, 77′ (k.) 32′
Joe Hilton
Daniel Rogers
22′  47′ Leo Fuhr Hjelde
Aaron Joseph McGowan46′
Regan Evans Charles-Cook
Zeno Ibsen Rossi
82′ Ross James Draper
Calum Waters
Michael Gardyne
Christopher Robert Burke65′
Jermaine Samuel Hylton
Diaguely Dabo65′
82′ Stephen Kelly
Aaron Tshibola80′
73′ Harrison Theodore Paton
Nicke Kabamba46′
82′ Oliver Shaw
Danny Whitehall

Zawodnicy Kilmarnock otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.