Ross County FC - Hamilton Academical FC 2-1 (1-1). Liga szkocka - 4. kolejka Premiership

W spotkaniu 4. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 12 maja, zespół Ross County wygrał z Hamilton 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Global Energy Stadium w Dingwall.

S. McMann 26'

Jedenastka Hamilton przed meczem zajmowała 10. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 20. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hamilton i jedną drużynie przeciwnej.

Tymczasem to zawodnicy Hamilton otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Scott McMann.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Blair Spittal. Asystę zanotował Jordan White.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie Alexander Iacovitti został zastąpiony przez Keitha Watsona. W 65. minucie w drużynie Ross County doszło do zmiany. Charlie Lakin wszedł za Leo Hjeldego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ross County w 70. minucie spotkania, gdy Charlie Lakin strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Jordan White.

Po chwili trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Nathan Thomas, a murawę opuścił Brian Easton. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Hamilton: Callum Smith, Lewis Smith, a na ich miejsce weszli Bruce Anderson, Reegan Mimnaugh. A kibice Ross County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Regana Charlesa-Cooka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Michael Gardyne.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Ross County doszło do zmiany. Harrison Paton wszedł za Blaira Spittala. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ross County: Iainowi Vigursowi w 88. minucie i Jordanowi White'owi w piątej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Brian Neil Easton75′
52′ Alexander Iacovitti
Aaron Martin2′
65′ Leo Fuhr Hjelde
Lee James Stephen Hodson
Jordan Roy Tillson
Ross Callachan20′
3′ Stephen Kelly
Reegan Mimnaugh79′
88′ Iain Angus Vigurs
Scott Cameron McMann  26′
 28′ 87′ Blair Spittal
Hakeem Ademola Odoffin
90′ Jordan Neil White
Bruce Anderson79′
87′ Michael Gardyne
David Philani Moyo
Joe Hilton
Ryan Scully
52′ Keith Watson
George William Stanger
Anthony Andreu
Ben Stirling
Ross James Draper
Marley Redfern
87′ Regan Evans Charles-Cook
Lewis Smith79′
Jermaine Samuel Hylton
Nathan Thomas75′
65′  70′ Charlie Lakin
Charlie Trafford
87′ Harrison Theodore Paton
Kyle Munro
Oliver Shaw
Callum Smith79′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Hamilton pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Hamilton w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.