Ross County FC - Celtic Glasgow 1-0 (0-0). Liga szkocka - 33. kolejka Premiership

21 lutego na Global Energy Stadium w Dingwall odbyło się spotkanie 33. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Ross County i Celtic. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ross County 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w Celtic.

J. White 71'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Ross County przebywa na dole tabeli zajmując 12. pozycję, za to zespół Celtic zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Celtic wygrała 18 razy i zanotowała jedną porażkę oraz sześć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w zespole Celtic doszło do zmiany. Diego Laxalt wszedł za Grega Taylora.

W 42. minucie za Calluma Morrisa wszedł Keith Watson. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie w drużynie Ross County doszło do zmiany. Harrison Paton wszedł za Blaira Spittala. A trener Celtic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leigha Griffithsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Tomas Rogić.

Po chwili trener Ross County postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Gardyne'a. Na boisko wszedł Ross Draper, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Ross County: Jordan Roy, Regan Charles-Cook, a na ich miejsce weszli Stephen Kelly, Anthony Andreu.

Jedyną bramkę meczu dla Ross County zdobył Jordan White w 71. minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Harrison Paton.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Celtic doszło do zmiany. Mohamed Elyounoussi wszedł za Ryana Christiego. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Jordanowi Royowi z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

Jonjoe Kenny
42′ Callum Morris
Stephen Welsh
Alexander Iacovitti
Kristoffer Vassbakk Ajer
Carl Philip Tremarco
Greg John Taylor9′
69′ Stephen Kelly
Tomas Petar Rogić67′
60′ Blair Spittal
David Turnbull
69′ Michael Gardyne
Scott Brown
Charlie Lakin
Callum William McGregor
69′ Anthony Andreu
Ryan Christie83′
 71′ Jordan Neil White
Odsonne Édouard
Joe Hilton
Conor William Hazard
42′ Keith Watson
Diego Sebastián Laxalt Suárez9′
69′ Regan Evans Charles-Cook
Anthony Ralston
69′ Ross James Draper
Mohamed Amine Elyounoussi83′
Jermaine Samuel Hylton
Ewan Henderson
60′ Harrison Theodore Paton
Ismaila Wafougossani Soro
69′ 90′ Jordan Roy Tillson
Albian Afrim Ajeti
William Robert McKay
Leigh Griffiths67′
Oliver Shaw
Patryk Klimala

Jedenastka Celtic miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Ross County pokazał jedną żółtą.

Drużyna Ross County dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.