Rangers Football Club - St. Johnstone Football Club 4-0 (1-0). Liga - 3. kolejka

W spotkaniu 3. kolejki cinch Premiership, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Rangersa wysoko wygrała ze St. Johnstonym 4-0 (1-0). Mecz na Ibrox Stadium w Glasgow obejrzało 48 665 widzów.

W  spotkaniu 3. kolejki  cinch Premiership, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Rangersa wysoko wygrała  ze St. Johnstonym  4-0 (1-0). Mecz na Ibrox Stadium w Glasgow obejrzało 48 665 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Rangersa wygrała aż 15 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Cameron MacPherson zastąpił Daniela Phillipsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rangersa w 32. minucie spotkania, gdy Malik Tillman zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Adamowi Montgomeremu ze St. Johnstonego. Była to 38. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rangersa.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Phillipsa ze St. Johnstonego, a w 53. minucie Connora Goldsona z drużyny przeciwnej. Po godzinie gry w zespole St. Johnstonego doszło do zmiany. James Brown wszedł za Adama Montgomerego.

Trener St. Johnstonego postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Adama Montgomerego i na pole gry wprowadził napastnika Stevie Maya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedenastka St. Johnstonego ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Rangersa, strzelając kolejnego gola. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Colak.

Niedługo później trener Rangersa postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Stevena Davisa wszedł Leon King, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Rangersa utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Rangersa udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze St. Johnstonego: Alistair Crawford, Michael O'Halloran, a na ich miejsce weszli Drey Wright, Drey Wright.

Scott Arfield wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rangersa, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rangersa w 83. minucie spotkania, gdy Tom Lawrence strzelił czwartego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Scott Arfield.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Drużyna Rangersa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rangersa, a zawodnikom St. Johnstonego przyznał dwie.