Rangers FC - Saint Johnstone FC 1-0 (0-0). Liga szkocka - 27. kolejka Premiership

3 lutego na Ibrox Stadium odbył się mecz 27. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Saint Johnstone. Starcie zakończyło się zwycięstwem Glasgow Rangers 1-0.

I. Hagi 52'

Jedenastka Glasgow Rangers bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Glasgow Rangers wygrała aż 30 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Taktyka trenera zespołu Saint Johnstone już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Saint Johnstone. W 21. minucie kartkę dostał Kemar Roofe z drużyny gospodarzy.

W 36. minucie Murray Davidson został zmieniony przez Liama Craiga. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ianis Hagi dla jedenastki Glasgow Rangers. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ryan Jack.

Na murawie, jak to często zdarzało się Saint Johnstone w tym sezonie, pojawił się Shaun Rooney, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Jamesa Browna. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie trener Glasgow Rangers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Kemara Roofe'a. Na boisko wszedł Cédric Itten, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Steven May został zmieniony przez Christophera Kane'a, a za Craiga Conwaya wszedł na boisko Guy Melamed, co miało wzmocnić zespół Saint Johnstone. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ianisa Hagiego na Glena Kamarę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Christopher Kane z Saint Johnstone. Była to 85. minuta pojedynku.

Craig Ian Conway81′
 52′ 81′ Ianis Hagi
Murray Davidson36′
21′ 66′ Kemar Roofe
Liam Craig36′
81′ Glen Adjei Kamara
Charlie Ian Gilmour
Scott Wright
Christopher Kane66′ 85′
Bongani Zungu
Guy Melamed81′
66′ Cédric Jan Itten
Michael Francis O'Halloran
Greg Alexander James Stewart

Jedenastka Glasgow Rangers była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Glasgow Rangers w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości dokonała czterech zmian.