Rangers FC - Kilmarnock FC 1-0 (1-0). Liga szkocka - 29. kolejka Premiership

13 lutego na Ibrox Stadium odbył się pojedynek 29. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Kilmarnock. Mecz zakończył się zwycięstwem Glasgow Rangers 1-0.

R. Jack 38'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Kilmarnock znajduje się na dole tabeli zajmując 10. miejsce, za to jedenastka Glasgow Rangers zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 81 razy. Zespół Glasgow Rangers wygrał aż 57 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 11.

Od pierwszych minut drużyna Glasgow Rangers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Kilmarnock była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Glasgow Rangers w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ryan Jack.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Glasgow Rangers.

W 56. minucie kartkę otrzymał Rory McKenzie z zespołu gości. Po chwili trener Kilmarnock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Christopher Burke, a murawę opuścił Gary Dicker.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Aaron Tshibola, piłkarz gości. W 79. minucie w drużynie Glasgow Rangers doszło do zmiany. Scott Wright wszedł za Ianisa Hagiego. W tej samej minucie Rory McKenzie został zmieniony przez Danny'ego Whitehalla.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Kilmarnock doszło do zmiany. Diaguely Dabo wszedł za Aarona Tshibolę. A trener Glasgow Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Scotta Nathaniela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryan Kent. W drugiej połowie nie padły gole.

Brandon Neil Haunstrup
 38′ Ryan Jack
Aaron Tshibola75′ 80′
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu
Steven Davis
Gary Richard Perry Dicker64′
79′ Ianis Hagi
Greg Kiltie
Cédric Jan Itten
Nicke Kabamba
88′ Ryan Kent
Diaguely Dabo80′
88′ Scott Nathaniel Arfield
Mitchell Bernard Pinnock
79′ Scott Wright
George Oakley
Jermain Defoe
Brandon Leroy Pierrick Keutcha
Greg Alexander James Stewart
Danny Whitehall79′

Jedenastka Glasgow Rangers była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Glasgow Rangers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Glasgow Rangers w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.