Rangers FC - Hibernian Edynburg 1-0 (1-0). Liga szkocka - 20. kolejka Premiership

W spotkaniu 20. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 26 grudnia, drużyna Glasgow Rangers wygrała z Hibernianem 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Ibrox Stadium.

I. Hagi 33'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się pierwsza i trzecia jedenastka Premiershipu.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 75 razy. Drużyna Glasgow Rangers wygrała aż 50 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 11.

Już w pierwszych minutach jedenastka Glasgow Rangers próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Ianis Hagi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, strzelając gola w 33. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Kemar Roofe.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Alexandrosowi Gogiciowi z drużyny gości. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Glasgow Rangers.

W 76. minucie Ianis Hagi zastąpił Scotta Nathaniela. Po chwili trener Glasgow Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Bongani Zungu, a murawę opuścił Scott Nathaniel.

W tej samej minucie w jedenastce Glasgow Rangers doszło do zmiany. Alfredo Morelos wszedł za Kemara Roofe'a. A trener Hibernianu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamesa Gullana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Drey Wright. W drugiej połowie nie padły bramki.

Charles Melker Otto Hallberg
 33′ 76′ Ianis Hagi
Alexandros Gogić41′
82′ Kemar Roofe
Darren McGregor
76′ 82′ Scott Harry Nathaniel Arfield
Lewis Stevenson
82′ Bongani Zungu
Steven Bradley
Brandon Lee Colin Barker
Stephen McGinn
Jermain Defoe
James Gullan83′
Cédric Jan Itten

82′ Alfredo José Morelos Aviléz

Jedenastka Glasgow Rangers była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Glasgow Rangers żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Glasgow Rangers w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.