Rangers FC - Dundee United FC 4-1 (2-0). Liga szkocka - 33. kolejka Premiership

W meczu 33. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 21 lutego, jedenastka Glasgow Rangers wygrała z Dundee Utd 4-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Ibrox Stadium.

M. McNulty 86'

Zespół Glasgow Rangers bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 64 spotkania zespół Glasgow Rangers wygrał 41 razy i zanotował 11 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Calum Butcher z Dundee Utd. Była to siódma minuta spotkania.

W 27. minucie Ryan Jack został zmieniony przez Glena Kamarę.

Tymczasem piłkarze Glasgow Rangers nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 35. minucie Ianis Hagi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Joseph Ayodele-Aribo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 38. minucie spotkania, gdy Ryan Kent zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Leon Balogun.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Joseph Ayodele-Aribo. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Alfredo Morelos.

W 51. minucie kartką został ukarany Jamie Robson, piłkarz Dundee Utd. Niedługo później trener Glasgow Rangers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Ianisa Hagiego. Na boisko wszedł Scott Nathaniel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Glasgow Rangers doszło do zmiany. Scott Wright wszedł za Stevena Davisa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Alfredo Morelos.

W 66. minucie kartkę obejrzał Jeando Fuchs z drużyny gości. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Glasgow Rangers: Jack Simpson, Jermain Defoe, a na ich miejsce weszli Filip Helander, Alfredo Morelos. W tej samej minucie karnego dla Glasgow Rangers nie wykorzystał Borna Barišić. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Kibice Dundee Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca McNulty'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Louis Appéré. Posunięcie trenera było słuszne. Marca McNulty'ego zdobył pierwszą bramkę w 86. minucie spotkania.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 70 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie wynik ustalił Marc McNulty. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Lawrence'a Shanklanda.

W doliczonej drugiej minucie meczu w zespole Dundee Utd doszło do zmiany. Kerr Smith wszedł za Iana Harkesa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Ryan Edwards
67′ Filip Viktor Helander
Mark Reynolds
67′ (k.) Borna Barišić
Jamie Robson51′
27′ Ryan Jack
Jeando Fuchs66′
 48′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Ian Andrew Harkes90′
63′ Steven Davis
Calum James Butcher7′
 35′ 63′ Ianis Hagi
Nicholas Clark
 64′ 67′ Alfredo José Morelos Aviléz
Lawrence Shankland
 38′ Ryan Kent
Louis George Appéré68′
Jonathan Peter McLaughlin
Deniz Doğan Mehmet
Leon Thomson King
Mark Gerard Connolly
67′ Jack Benjamin Simpson
Lewis Neilson
27′ Glen Adjei Kamara
Adrián Marcelo Spörle
63′ Scott Nathaniel Arfield
Luke Bolton
63′ Scott Wright
Florent Hoti
67′ Jermain Defoe
Kerr Smith90′
Cédric Jan Itten
Logan Chalmers
Greg Alexander James Stewart
Marc McNulty68′  86′

Drużyna Glasgow Rangers była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Glasgow Rangers żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka Glasgow Rangers wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.