Rangers FC - Dundee FC 3-0 (1-0). Liga szkocka - 17. kolejka Premiership

4 grudnia na Ibrox Stadium odbył się pojedynek 17. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Dundee FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Glasgow Rangers 3-0. Spotkanie obejrzało 49 628 widzów.

17. kolejka Szkocja - Premiership
2021-12-04 16:00 | Stadion: Ibrox Stadium | Widzów: 49628 | Arbiter: Alan James Muir
A. Morelos 70'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Dundee FC plącze się na dole tabeli zajmując dziewiątą pozycję, za to drużyna Glasgow Rangers zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Glasgow Rangers wygrała aż 26 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Taktyka trenera zespołu Dundee FC już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Dundee FC. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Danny'emu Mullenowi z Dundee FC. Była to 28. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Glasgow Rangers w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dającego prowadzenie gola dla piłkarzy Glasgow Rangers strzelił Joseph Ayodele-Aribo. Sytuację bramkową stworzył Glen Adjei.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Glasgow Rangers.

Trener Dundee FC postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Charlesa Adama i na pole gry wprowadził napastnika Leigha Griffithsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 55. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Dundee FC Ryan Sweeney. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leigh Griffiths z Dundee FC, a w 58. minucie Alfreda Morelosa z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Danny Mullen zastąpił Jasona Cummingsa. Chwilę później trener Glasgow Rangers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Ianisa Hagiego. Na boisko wszedł Scott Wright, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 70. minucie spotkania, gdy Alfredo Morelos zdobył trzecią bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Jordanowi Marshallowi z drużyny gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jordan Marshall90′
 36′ 83′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Christie James Elliott
73′ Glen Adjei Kamara
Luke McCowan
Scott Harry Nathaniel Arfield
Paul James McMullan
65′ Ianis Hagi
Charles Graham Adam54′
 70′ 58′ Alfredo José Morelos Aviléz
Callum Lamb
83′ Juninho Bacuna
Corey Panter
73′ Ryan Jack
Jason Steven Cummings62′
John David Lundstram
Leigh Griffiths54′ 57′
65′ Scott Wright
Alexander Louis Jakubiak
Kemar Roofe

Jedenastka Glasgow Rangers zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 17 celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Glasgow Rangers w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.