Rangers FC - Celtic Glasgow 4-1 (2-1). Liga szkocka - 3. kolejka Premiership

W starciu 3. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 2 maja, drużyna Glasgow Rangers wygrała z Celtic 4-1 (2-1). Mecz odbył się na Ibrox Stadium.

O. Édouard 30'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 89 spotkań drużyna Celtic wygrała 37 razy i zanotowała 33 porażki oraz 19 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacka Simpsona z Glasgow Rangers, a w 24. minucie Calluma McGregora z drużyny przeciwnej.

W 26. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Callum McGregor osłabiając drużynę Celtic. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 24. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 26. minucie spotkania, gdy Kemar Roofe strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Sytuację bramkową stworzył Ryan Kent.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie Odsonne Édouard wyrównał wynik meczu. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Kristoffera Vassbakka.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Alfredo Morelos. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zespół Celtic ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 strzelił po raz drugi w 57. minucie Kemar Roofe. Przy strzeleniu gola pomógł Borna Barišić.

Trener Celtic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ismailę Soro. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Scott Brown. W 60. minucie James Forrest został zastąpiony przez Ryana Christiego. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mohameda Elyounoussiego, zawodnika gości.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Celtic doszło do zmiany. Michael Johnston wszedł za Odsonne'a Édouarda. Chwilę później trener Glasgow Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Scott Wright, a murawę opuścił Borna Barišić.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Jermain Defoe. Asystę przy bramce zaliczył Ianis Hagi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Stephen Welsh
17′ Jack Benjamin Simpson
Kristoffer Vassbakk Ajer
79′ Borna Barišić
Callum William McGregor24′ 26′
 26′, 57′ 86′ Kemar Roofe
David Turnbull
 33′ 84′ Alfredo José Morelos Aviléz
Odsonne Édouard  30′ 75′
Jonathan Peter McLaughlin
Vasilis Cornelius Barkas
Leon Thomson King
Diego Sebastián Laxalt Suárez
84′ Ianis Hagi
Anthony Ralston
79′ Scott Wright
Nir Bitton
86′  90′ Jermain Defoe