Rangers FC - Aberdeen FC 4-0 (2-0). Liga szkocka - 5. kolejka Premiership

W starciu 5. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Glasgow Rangers wysoko wygrała z Aberdeen 4-0 (2-0). Mecz odbył się na Ibrox Stadium.

J. Defoe 88'

Jedenastka Glasgow Rangers bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 84 razy. Drużyna Glasgow Rangers wygrała aż 52 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Aberdeen Joseph Lewis.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 34. minucie spotkania, gdy Kemar Roofe strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Ryan Kent.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Aberdeen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Floriana Kamberiego wszedł Fraser Hornby. Trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dean Campbell, a murawę opuścił Callum Hendry.

W 60. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kemar Roofe z Glasgow Rangers. Przy strzeleniu gola asystował Ianis Hagi.

W 61. minucie Ianis Hagi został zmieniony przez Scotta Nathaniela. Trener Glasgow Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jermaina Defoe. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alfredo Morelos. Posunięcie trenera było słuszne. Jermaina Defoe strzelił kolejnego gola w 88. minucie spotkania. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Steven Davis z zespołu gospodarzy. Była to 85. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jermain Defoe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Greg Stewart.

W 89. minucie w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Calvin Ramsay wszedł za Ryana Hedgesa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Andrew Considine
79′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Jack MacKenzie
61′ Ianis Hagi
Lewis Ferguson
Glen Adjei Kamara
Ryan Peter Hedges89′
85′ Steven Davis
Jonathan Hayes76′
 34′, 60′ 69′ Kemar Roofe
Florian Kamberi46′
62′ Alfredo José Morelos Aviléz
Dylan McGeouch
69′ Ryan Kent
Dean Graeme Campbell46′
61′ Scott Nathaniel Arfield
Mark Gallagher
69′ Scott Wright
Matthew Kennedy
62′  88′ Jermain Defoe
Niall McGinn76′
79′ Cédric Jan Itten
Ethan Ross
69′ Greg Alexander James Stewart
Fraser Hornby46′

Michael Ruth

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Glasgow Rangers przyznał jedną żółtą.

Zespół Glasgow Rangers w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.