Rangers FC - Aberdeen FC 2-2 (1-2). Liga szkocka - 11. kolejka Premiership

27 października na Ibrox Stadium odbył się pojedynek 11. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Aberdeen. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 49 760 widzów.

11. kolejka Szkocja - Premiership
2021-10-27 20:45 | Stadion: Ibrox Stadium | Widzów: 49760 | Arbiter: John Beaton
S. Brown 16'

Drużyna Glasgow Rangers bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Drużyna Glasgow Rangers wygrała aż 53 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Aberdeen otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Christian Ramírez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ryan Hedges.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Aberdeen, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Scott Brown. Przy zdobyciu bramki asystował Dylan McGeouch.

Piłkarze Glasgow Rangers szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 20. minucie bramkę kontaktową zdobył Alfredo Morelos. Asystę przy golu zanotował James Tavernier.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aberdeen: Lewisowi Fergusonowi w 21. i Funsowi-Kingowi Oji w 22. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie John Lundstram zastąpił Scotta Nathaniela. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Marley Watkins wszedł za Christiana Ramíreza.

Niedługo później trener Glasgow Rangers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Josepha Ayodele'a-Aribo. Na boisko wszedł Scott Wright, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Glasgow Rangers doszło do zmiany. Junior Sakala wszedł za Kemara Roofe'a. W 81. minucie kartką został ukarany David Bates, zawodnik Aberdeen. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego James Tavernier.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josepha Lewisa z Aberdeen, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Alfreda Morelosa z drużyny przeciwnej. W następstwie utraty gola trener Aberdeen postanowił zagrać agresywniej. W piątej minucie doliczonego czasu meczu zmienił pomocnika Jonathana Hayesa i na pole gry wprowadził napastnika Austina Samuelsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Joseph Peter Lewis86′
 81′ (k.) James Henry Tavernier
Dean Graeme Campbell
77′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Scott Brown  16′
Glen Adjei Kamara
Lewis Ferguson21′
61′ John David Lundstram
Jonathan Hayes90′
77′ Kemar Roofe
Ryan Peter Hedges
 20′ 90′ Alfredo José Morelos Aviléz
Matthew Ben Longstaff
61′ Scott Harry Nathaniel Arfield
Jay Aston Emmanuel-Thomas
Steven Davis
Niall McGinn
77′ Scott Wright
Austin Samuels90′
77′ Fashion Sakala Junior
Marley Joseph Watkins62′

Przewaga zespołu Glasgow Rangers w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Glasgow Rangers w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.