Motherwell FC - Saint Johnstone FC 0-3 (0-2). Liga szkocka - 33. kolejka Premiership

W starciu 33. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 20 lutego, jedenastka Motherwell przegrała z Saint Johnstone 0-3 (0-2). Mecz odbył się na Fir Park.

J. Kerr 45'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Saint Johnstone zajmowała ósme, natomiast jedenastka Motherwell - dziewiąte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 61 pojedynków zespół Motherwell wygrał 26 razy i zanotował 25 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint Johnstone w 19. minucie spotkania, gdy Guy Melamed zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Shaun Rooney.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Christopher Long z Motherwell. Była to 37. minuta pojedynku.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Saint Johnstone, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Jason Kerr.

W 50. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Guy Melamed z Saint Johnstone. Kibice Motherwell nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jake'a Hastiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Christopher Long.

W 61. minucie Jake Carroll został zmieniony przez Nathana McGinleya. W tej samej minucie w zespole Motherwell doszło do zmiany. Jordan Roberts wszedł za Barry'ego Maguire'a. Chwilę później trener Saint Johnstone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Craig Bryson, a murawę opuścił David Wotherspoon.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Liam Craig Gordon
61′ Jake Carroll
Alistair Edward McCann90′
61′ Barry Maguire
Shaun Antony Rooney
Liam Polworth
Guy Melamed  19′, 50′ (k.) 77′
Robert Crawford
David Wotherspoon62′
37′ 61′ Christopher Michael Long
James Brown
61′ Nathan McGinley
Scott Tanser
Dean Cornelius
Craig James Bryson62′
61′ Jordan Stephen Roberts
Craig Ian Conway
61′ Jake Hastie
Charlie Ian Gilmour90′
Ross MacIver
Steven May76′

Glenn Bell Dollar Middleton77′

Michael Francis O'Halloran

Arbiter nie ukarał piłkarzy Saint Johnstone żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Motherwell w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.