Motherwell FC - Ross County FC 2-1 (1-1). Liga szkocka - 7. kolejka Premiership

25 września na Fir Park odbył się pojedynek 7. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Motherwell i Ross County. Mecz zakończył się zwycięstwem Motherwell 2-1. Spotkanie obejrzało 4 477 widzów.

R. Charles-Cook 39'

Zespół Ross County przed meczem zajmował 11. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Motherwell wygrała aż 15 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w drugiej minucie spotkania, gdy Callum Slattery zdobył pierwszą bramkę.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Harrison Paton, zawodnik Ross County.

Wysiłki podejmowane przez zespół Ross County w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Regan Charles-Cook wyrównał wynik meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Harrison Paton.

W 41. minucie sędzia pokazał kartkę Reganowi Charlesowi-Cookowi z Ross County. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Ross County rozpoczął w zmienionym składzie, za Regana Charlesa-Cooka wszedł Joseph Hungbo. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Keith Watson, zawodnik gości.

W 51. minucie Keith Watson zastąpił Harrisona Clarke'a. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Motherwell: Callumowi Slattery'emu w 62. i Liamowi Peadarowi w 78. minucie. W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Motherwell: Jordan Roberts, Liam Peadar, a na ich miejsce weszli Kaiyne Woolery, Liam Grimshaw.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie wynik ustalił Anthony Watt. Asystę przy golu zaliczył Ricki Lamie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Ross County doszło do zmiany. Alexander Robertson wszedł za Harrisona Patona. Chwilę później trener Motherwell postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kevina van Veena wszedł Jake Carroll, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rossowi Callachanowi i Anthony'emu Wattowi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Harrison Theodore Paton37′ 81′
63′ Liam David Grimshaw
Keith Watson47′ 51′
Mark O'Hara
Regan Evans Charles-Cook  39′ 41′ 46′
 2′ 62′ Callum Slattery
Jordan Roy Tillson
63′ Kaiyne River Woolery
Ross Callachan90′
 80′ 90′ Anthony Paul Watt
Jordan Neil White
82′ Kevin van Veen
Blair Spittal
Scott Fox
Ross Laidlaw
82′ Jake Carroll
David Cancola
Robert Crawford
Harrison Clarke51′
Barry Maguire
Joseph Hungbo46′
63′ 78′ Liam Francis Peadar Donnelly
Ben Paton
63′ Jordan Stephen Roberts
Alexander Sean Pablo Robertson81′
Justin Ikechukwu Obiora Amaluzor
Alexander Kinloch Samuel

Zawodnicy Motherwell obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.