Motherwell FC - Kilmarnock FC 0-2 (0-1). Liga szkocka - 21. kolejka Premiership

30 grudnia na Fir Park odbył się mecz 21. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Motherwell i Kilmarnock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kilmarnock 2-0.

D. Whitehall 53'

Drużyna Motherwell przed meczem zajmowała dziewiąte miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 88 spotkań zespół Motherwell wygrał 39 razy i zanotował 34 porażki oraz 15 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Aaronowi Tshiboli z zespołu gości. Była to 32. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Kilmarnock w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Greg Kiltie. Asystę przy bramce zanotował Mitchell Pinnock.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kilmarnock.

W 52. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mark O'Hara osłabiając tym samym drużynę Motherwell.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kilmarnock w 53. minucie spotkania, gdy Danny Whitehall strzelił z karnego drugiego gola. W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Robertowi Crawfordowi z Motherwell.

W 60. minucie Calum Waters został zmieniony przez Brandona Haunstrupa. W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Allan Campbell, zawodnik gospodarzy. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Callum Lang, Jake Carroll, a na ich miejsce weszli Robert Crawford, Liam Grimshaw.

Niestety w tej samej minucie meczu Trevor Carson bramkarz Motherwell z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Aarona Chapmana - rezerwowego bramkarza zespołu. W 71. minucie w drużynie Motherwell doszło do zmiany. Jordan White wszedł za Devante'a Cole'a. Chwilę później trener Kilmarnock postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Aarona Tshibolę. Na boisko wszedł Youssouf Mulumbu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Watt
64′ Trevor Carson
Daniel Rogers
52′ Mark O'Hara
Alan Thomas Daniel Power
63′ Allan Campbell
Mitchell Bernard Pinnock
64′ Liam David Grimshaw
Rory McKenzie89′
56′ 64′ Robert Crawford
Aaron Tshibola32′ 76′
71′ Devante Lavon Andrew Cole
Greg Kiltie  41′
Anthony Paul Watt
Danny Whitehall  53′ (k.) 77′
64′ Aaron James Chapman
Colin Anthony Doyle
64′ Jake Carroll
Alistair Taylor
64′ Callum Joseph Lang
Eamonn Brophy
Sherwin Dandery Seedorf
Nicke Kabamba77′
71′ Jordan Neil White

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Motherwell, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.