Motherwell FC - Hibernian Edynburg 2-3 (2-1). Liga szkocka - 1. kolejka Premiership

W starciu 1. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 1 sierpnia, zespół Motherwell przegrał z Hibernianem 2-3 (2-1). Mecz na Fir Park obejrzało 5 230 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dąbrowskiego występującego w Hibernianie.

M. Boyle 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 79 pojedynków jedenastka Hibernianu wygrała 33 razy i zanotowała 22 porażki oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Motherwell nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Kevin van Veen. Asystę zanotował Jake Carroll.

Drużyna gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ jedenastka Hibernianu doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Kyle Magennis. W 22. minucie kartką został ukarany Jake Carroll, zawodnik Motherwell.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w 29. minucie spotkania, gdy Bevis Kizito strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Jake Carroll.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Callum Slattery z Motherwell. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie sędzia przyznał kartkę Paulowi Hanlonowi z zespołu gości. W 54. minucie Alexandros Gogić został zmieniony przez Christiana Doidge'a.

W 55. minucie kartkę dostał Kevin van Veen, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie Christian Doidge wyrównał wynik meczu.

Między 59. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Motherwell i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie w jedenastce Hibernianu doszło do zmiany. Jake Doyle-Hayes wszedł za Jamesa Murphy'ego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hibernianu w 70. minucie spotkania, gdy Martin Boyle strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W następstwie utraty gola trener Motherwell postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Calluma Slattery'ego i na pole gry wprowadził napastnika Justina Obiorę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Ryanowi Porteousowi z Hibernianu. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie Hibernianu za Kyle'a Magennisa wszedł Josh Campbell, a w jedenastce Motherwell Kaiyne Woolery zmienił Stevena Lawlessa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Watt
70′ Liam Patrick Kelly
Matthew Ryan Macey
69′ Stephen Gerard O'Donnell
Paul McGinn
 29′ Bevis Kristofer Kizito Mugabi
Ryan Porteous76′
Ricki Lamie
Paul Hanlon48′
22′ Jake Carroll
Lewis Stevenson59′
31′ 74′ Callum Slattery
Joseph Peter Newell
Barry Maguire
Martin Callie Boyle  70′ (k.)
Liam Francis Peadar Donnelly
James Murphy65′
84′ Kaiyne River Woolery
Alexandros Gogić54′
 12′ 55′ Kevin van Veen
Jake Billy Doyle-Hayes65′
84′ Steven Lawless
Christian Rhys Doidge54′  56′
74′ Justin Ikechukwu Obiora Amaluzor
Daniel Mackay

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Hibernianu pokazał trzy.

Jedenastka Motherwell w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.