Motherwell FC - Dundee United FC 2-1 (2-0). Liga szkocka - 27. kolejka Premiership

W starciu 27. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 3 lutego, zespół Motherwell wygrał z Dundee Utd 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Fir Park.

R. Edwards 80'

Jedenastka Motherwell przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 82 mecze zespół Dundee Utd wygrał 31 razy i zanotował 28 porażek oraz 23 remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Dundee Utd próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w 23. minucie spotkania, gdy Devante Cole zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Motherwell, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie pokonał bramkarza Christopher Long. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Devante Cole.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ianowi Harkesowi z Dundee Utd. Była to 36. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Dundee Utd rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicholasa Clarka wszedł Peter Pawlett. W 73. minucie Christopher Long został zmieniony przez Harry'ego Smitha.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Ryan Edwards. Asystę zaliczył Adrián Spörle.

Chwilę później trener Motherwell postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Anthony'ego Watta wszedł Nathan McGinley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Motherwell utrzymać prowadzenie. W 89. minucie w drużynie Motherwell doszło do zmiany. Sam Foley wszedł za Nathana McGinleya. Jedenastce Dundee Utd zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Motherwell.

Adrián Marcelo Spörle
 28′ 73′ Christopher Michael Long
Jeando Pourrat Fuchs
 23′ Devante Lavon Andrew Cole
Marc Graeme McNulty
81′ Anthony Paul Watt
Mark Reynolds
81′ 89′ Nathan McGinley
Luke Bolton
89′ Samuel Robert Foley
Dillon Thomas Powers
73′ Harry Roy Smith
Louis George Appéré

Przewaga jedenastki Dundee Utd w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Dundee Utd przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Dundee Utd w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.