Motherwell FC - Dundee United FC 1-0 (1-0). Liga szkocka - 16. kolejka Premiership

W spotkaniu 16. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół Motherwell zwyciężył z Dundee Utd 1-0 (1-0). Mecz na Fir Park obejrzało 4 287 widzów.

T. Watt 12'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Dundee Utd zajmował czwarte, natomiast drużyna Motherwell - piąte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 85 meczów zespół Dundee Utd wygrał 32 razy i zanotował 29 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Motherwell zdobył Anthony Watt w 12. minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 42. minucie w zespole Dundee Utd doszło do zmiany. Nicholas McCormack wszedł za Declana Glassa. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Barry Maguire, zawodnik Motherwell. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Motherwell.

W 57. minucie za Ilmariego Niskanena wszedł Darren Watson. W 59. minucie Sondre Solholm został zmieniony przez Stephena O'Donnella, co miało wzmocnić zespół Motherwell. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Scotta Camerona na Adriána Spörlego w 75. minucie.

Między 71. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Motherwell oraz dwie drużynie przeciwnej. W 82. minucie czerwoną kartkę obejrzał Barry Maguire, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Motherwell postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kevina van Veena wszedł Jake Carroll, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W samej końcówce meczu w zespole Motherwell doszło do zmiany. Liam Grimshaw wszedł za Kaiyne'a Woolery'ego. W drugiej połowie nie padły gole.

Kieran Ewan Freeman
59′ Sondre Solholm Johansen
Ryan Christopher Edwards
Ricki Lamie
Charlie Patrick Mulgrew
77′ Nathan McGinley
Scott Cameron McMann75′
Callum Slattery
Ian Andrew Harkes
77′ Sean Goss
Peter Ian Pawlett
43′ 82′ Barry Maguire
Florent Hoti71′
89′ Kaiyne River Woolery
Ilmari Niskanen57′
84′ Kevin van Veen
Declan David Glass42′
 12′ Anthony Paul Watt
Louis George Appéré
Scott Fox
Trevor Carson
84′ Jake Carroll
Kerr David Smith
89′ Liam David Grimshaw
Adrián Marcelo Spörle75′ 78′
59′ Stephen Gerard O'Donnell