Motherwell FC - Celtic Glasgow 0-2 (0-1). Liga szkocka - 9. kolejka Premiership

W meczu 9. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 16 października, jedenastka Motherwell przegrała z Celtic 0-2 (0-1). Mecz na Fir Park obejrzało 8 446 widzów.

D. Turnbull 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 96 pojedynków zespół Celtic wygrał 65 razy i zanotował 12 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 17. minucie spotkania, gdy Jota strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tomas Rogić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Celtic.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Celtic, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie wynik na 0-2 podwyższył David Turnbull. Przy strzeleniu gola pomógł Jota.

W 63. minucie w drużynie Motherwell doszło do zmiany. Kevin van Veen wszedł za Jordana Robertsa. W 73. minucie za Tomasa Rogicia wszedł Nir Bitton. W tej samej minucie Liel Abada został zmieniony przez Georgiosa Giakoumakisa, a za Kyoga Furuhashiego wszedł na boisko Michael Johnston, co miało wzmocnić jedenastkę Celtic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liama Grimshawa na Justina Obiorę.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Camerona Cartera-Vickersa z Celtic, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Bevisa Kizito z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Anthony Ralston
90′ Bevis Kristofer Kizito Mugabi
Cameron Carter-Vickers80′
Juhani Lauri Henrik Ojala
Carl Anders Theodor Starfelt
Nathan McGinley
Boli Bolingoli-Mbombo
77′ Liam David Grimshaw
Callum William McGregor
Sean Goss
David Turnbull  52′
Callum Slattery
Tomas Petar Rogić73′
63′ Jordan Stephen Roberts
Michael Andrew Johnston82′
77′ Justin Ikechukwu Obiora Amaluzor
Albian Afrim Ajeti
63′ Kevin van Veen
Georgios Giakoumakis73′

Zespół Celtic był w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Celtic w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.