Livingston Football Club - Hibernian Football Club 2-1 (1-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Tony Macaroni Arena (Almondvale) odbyło się spotkanie 3. kolejki cinch Premiership pomiędzy drużynami Livingston i Hibernianu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Livingston 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dąbrowskiego występującego w Hibernianie.

13 sierpnia  na Tony Macaroni Arena (Almondvale) odbyło się spotkanie  3. kolejki  cinch Premiership pomiędzy drużynami Livingston  i Hibernianu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Livingston 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dąbrowskiego występującego w Hibernianie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Hibernianu wygrała aż 12 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Livingston w szóstej minucie spotkania, gdy Joel Nouble zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Jason Holt.

W 22. minucie za Eliasa Melkersena wszedł Christian Doidge. W 45. minucie w jedenastce Hibernianu doszło do zmiany. Martin Boyle wszedł za Jaira Tavaresa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Livingston.

Piłkarze Hibernianu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie Nohan Kenneh wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Elie Youan.

W 52. minucie sędzia przyznał kartki Cristianowi Montanowi z Livingston i Martinowi Boyle'owi z zespołu Hibernianu. Niedługo później trener Livingston postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Cristiana Montana wszedł Phillip Cancar, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Livingston utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Livingston udało się strzelić gola i wygrać. W 75. minucie Andrew Shinnie został zmieniony przez Bruce'a Andersona, co miało wzmocnić jedenastkę Livingston. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Hanlona na Ewana Hendersona oraz Paula Hanlona na Davida McClellanda.

W 80. minucie kartkę dostał Marijan Cabraja z zespołu Hibernianu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Ayo Obileye. W zdobyciu bramki pomógł Sean Kelly.

W 89. minucie w drużynie Livingston doszło do zmiany. Jamie Brandon wszedł za Nickiego Devlina. W następstwie utraty gola trener Hibernianu postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Nohana Kenneha i na pole gry wprowadził napastnika Momodou Bojanga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Przewaga jedenastki Hibernianu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Livingston otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Livingston w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Hibernianu dokonała pięciu zmian.