Livingston FC - Rangers FC 0-3 (0-1). Liga szkocka - 4. kolejka Premiership

W spotkaniu 4. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 12 maja, jedenastka Livingston przegrała z Glasgow Rangers 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Tony Macaroni Arena.

I. Hagi 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Livingston plącze się na dole tabeli zajmując 12. pozycję, za to jedenastka Glasgow Rangers zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Glasgow Rangers wygrała aż 18 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna Glasgow Rangers próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 23. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Livingston oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glasgow Rangers w 42. minucie spotkania, gdy James Tavernier strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Glasgow Rangers.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Glasgow Rangers, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Kent. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Alfredo Morelos.

W 60. minucie Joshua Mullin zastąpił Jaze'a Kabię. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Livingston: Marvin Bartley, Jack McMillan, a na ich miejsce weszli Jason Holt, Craig Sibbald. Niedługo później trener Livingston postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Matej Poplatnik, a murawę opuścił Jay Emmanuel-Thomas.

A kibice Glasgow Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jermaina Defoe. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alfredo Morelos. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 80. minucie w jedenastce Glasgow Rangers doszło do zmiany. Cédric Itten wszedł za Kemara Roofe'a.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ianis Hagi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Cédric Itten.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Rangers FC
42′ Maksymilian Stryjek
Jonathan Peter McLaughlin
Nicholas Devlin
James Henry Tavernier  42′ (k.)
85′ Jackson Joseph Fitzwater
Connor Lambert Goldson
Jonathan Neil Guthrie
Jack Benjamin Simpson23′
Jackson Longridge
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo86′
31′ Scott Pittman
Glen Adjei Kamara
60′ Craig Sibbald
Steven Davis
60′ Joshua Mullin
Ianis Hagi  83′ 86′
60′ Jason Derek Holt
Kemar Roofe80′
Djibril Diani
Alfredo José Morelos Aviléz30′ 80′
74′ Jay Aston Emmanuel-Thomas
Ryan Kent  57′ 84′
Gary Maley
Allan James McGregor
85′ Efe Ambrose
Leon Thomson King86′
Alan Lithgow
Scott Wright84′
60′ Jack McMillan
Jermain Defoe80′
Julien Serrano
Cédric Jan Itten80′
60′ Marvin Clement Bartley
Greg Alexander James Stewart86′
Alan Forrest

60′ Jaze Kabia

74′ Matej Poplatnik

Zespół Glasgow Rangers był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.