Livingston FC - Celtic Glasgow 1-0 (1-0). Liga szkocka - 6. kolejka Premiership

W pojedynku 6. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 19 września, jedenastka Livingston zwyciężyła z Celtic 1-0 (1-0). Mecz na Tony Macaroni Arena obejrzało 8 573 widzów.

6. kolejka Szkocja - Premiership
2021-09-19 16:00 | Stadion: Tony Macaroni Arena | Widzów: 8573 | Arbiter: Euan Anderson
Livingston FC
Celtic Glasgow
1
0
A. Shinnie 25'

Zespół Livingston przed meczem zajmował 12. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów drużyna Celtic wygrała 19 razy i zanotowała jedną porażkę oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Andrew Shinnie dla jedenastki Livingston. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Jackson Longridge.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Livingston.

W 60. minucie Ben Williamson zastąpił Scotta Pittmana. Między 60. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Celtic: James McCarthy, Tomas Rogić, Stephen Welsh, na ich miejsce weszli: Ismaila Soro, Michael Johnston, Nir Bitton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacka McMillana, Jacksona Longridge'a zajęli: Odin Bailey, Alan Forrest.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Celtic: Stephenowi Welshowi w 64. i Bolemu Bolingoli-Mbombo w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joe Hart
1′ Nicholas Devlin
Josip Juranović
Stephen Ayomide Oluwagbenga Obileye
Cameron Carter-Vickers
Jackson Joseph Fitzwater
Stephen Welsh64′ 72′
65′ Jackson Longridge
Boli Bolingoli-Mbombo88′
21′ Adam Lewis
Tomas Petar Rogić72′
60′ Ben Williamson
David Turnbull
18′ Jason Derek Holt
James McCarthy72′
James Penrice
Liel Abada
60′ Jack McMillan
Albian Afrim Ajeti
 25′ Andrew Shinnie
Anthony Ralston
60′ Odin Bailey
Liam Scales
65′ Alan Forrest
Nir Bitton72′
Bruce Anderson
Michael Andrew Johnston72′
60′ Scott Pittman
Ismaila Wafougossani Soro72′

Przewaga zespołu Celtic w posiadaniu piłki była ogromna (79 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.