Liga szkocka - 9. kolejka Premier League: Saint Mirren FC - Kilmarnock FC 0-1 (0-1)

W starciu 9. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Saint Mirren przegrała z Kilmarnock 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Simple Digital Arena w Paisley.

N. Kabamba 28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania jedenastka Kilmarnock wygrała 21 razy i zanotowała 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Kilmarnock zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Saint Mirren była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Nicke Kabamba dla jedenastki Kilmarnock. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Christopher Burke.

W 43. minucie arbiter ukarał kartką Sam Foleya, piłkarza Saint Mirren. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kilmarnock.

Drugą połowę zespół Saint Mirren rozpoczął w zmienionym składzie, za Sam Foleya, Jamiego McGratha weszli Nathan Sheron, Jonathan Obika. W 56. minucie kartkę obejrzał Marcus Fraser z Saint Mirren.

W 60. minucie İlkay Durmuş zastąpił Dylana Connolly'ego. W 72. minucie Christopher Burke został zmieniony przez Rory'ego McKenziego, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania za Rossa Millena wszedł na boisko Zeno Rossi, co miało wzmocnić drużynę Kilmarnock. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ethana Erhahona na Kyle'a McAllistera. Między 83. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Daniel Rogers
56′ Marcus Fraser
Kirk Broadfoot
87′ Conor McCarthy
Stuart John Findlay
Joe Shaughnessy
Ross Millen90′
60′ İlkay Durmuş
Calum Waters
82′ Ethan Erhahon
Christopher Robert Burke72′
43′ 46′ Sam Foley
Gary Richard Perry Dicker
Cameron MacPherson
Alan Thomas Daniel Power
46′ Jamie McGrath
Aaron Tshibola
Lee Harry Erwin
Nicke Kabamba  28′
83′ Junior Augustus Morias
Greg Kiltie
Peter Urminský
Colin Anthony Doyle
46′ 84′ Nathan Sheron
Clévid Florian Dikamona
60′ Dylan Edward Connolly
Brandon Neil Haunstrup
82′ Kyle McAllister
Aaron Joseph McGowan
Lewis Jamieson
Zeno Ibsen Rossi90′
46′ Jonathan Chiedozie Obika
Rory McKenzie72′

Mitchell Bernard Pinnock

Innes Cameron

Danny Whitehall

Sędzia nie ukarał zawodników Kilmarnock żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał pięć żółtych.

Jedenastka Saint Mirren w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższy piątek jedenastka Kilmarnock będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Motherwell FC. Tego samego dnia Aberdeen FC będzie gościć drużynę Saint Mirren.