Liga szkocka - 9. kolejka Premier League: Ross County FC - Aberdeen FC 0-3 (0-1)

27 września na Global Energy Stadium w Dingwall odbył się pojedynek 9. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Ross County i Aberdeen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aberdeen 3-0.

L. Ferguson 60',76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Aberdeen wygrał aż 14 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko siedem.

Od pierwszych minut zespół Aberdeen zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ross County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Iainowi Vigursowi z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marley Watkins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, zdobywając bramkę w 42. minucie starcia. Asystę zanotował Jonny Hayes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aberdeen.

Kibice Ross County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Regana Charlesa-Cooka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jordan Tillson. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Iain Vigurs osłabiając zespół Ross County. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 39. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aberdeen w 60. minucie spotkania, gdy Lewis Ferguson strzelił z karnego drugiego gola. W 61. minucie Oli Shaw został zmieniony przez Stephena Kelly'ego.

W 72. minucie w zespole Aberdeen doszło do zmiany. Dylan McGeouch wszedł za Nialla McGinna. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Stephenowi Kelly'emu z Ross County.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lewis Ferguson z Aberdeen. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Marley Watkins  42′ 84′
84′ Michael Gardyne
Ryan Hedges90′
Harrison Theodore Paton
Niall McGinn72′
46′ Jordan Roy Tillson
Lewis Ferguson  60′ (k.), 76′ (k.)
39′ 60′ Iain Angus Vigurs
Jonny Hayes
61′ Oliver Shaw
Shaleum Logan
46′ Regan Evans Charles-Cook
Jack MacKenzie
61′ 74′ Stephen Kelly
Dylan McGeouch72′
Adam Mackinnon
Funso-King Ojo
84′ Billy Robert McKay
Bruce Anderson90′
Michael O’Connor
Ryan Edmondson84′
Matthew Wright
Connor McLennan83′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Ross County pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Ross County w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższy piątek drużyna Aberdeen zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Saint Mirren FC. Natomiast 4 października Rangers FC będzie przeciwnikiem zespołu Ross County w meczu, który odbędzie się w Glasgow.