Liga szkocka - 9. kolejka Premier League: Motherwell FC - Rangers FC 1-5 (0-3)

27 września na Fir Park odbył się mecz 9. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Motherwell i Glasgow Rangers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glasgow Rangers 5-1.

C. Itten 75',80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 87 spotkań jedenastka Glasgow Rangers wygrała 61 razy i zanotowała 10 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Glasgow Rangers otworzyli wynik. W 12. minucie z karnego bramkę zdobył James Tavernier.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glasgow Rangers w 28. minucie spotkania, gdy Jordan Jones strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Scott Nathaniel.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Ricki Lamie z Motherwell. Była to 31. minuta spotkania.

W 37. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył James Tavernier z Glasgow Rangers.

Drugą połowę drużyna Motherwell rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stephena O'Donnella, Liama Polwortha weszli Barry Maguire, Christopher Long. W 58. minucie Callum Lang został zastąpiony przez Sherwina Seedorfa.

Niedługo później trener Motherwell postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Jordan White, a murawę opuścił Tony Watt. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Glasgow Rangers doszło do zmiany. Ianis Hagi wszedł za Alfreda Morelosa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cédric Itten wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, strzelając kolejnego gola w 75. minucie starcia. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Scott Nathaniel.

W 76. minucie boisko opuścili piłkarze Glasgow Rangers: Jermain Defoe, Samuel Edmundson, a na ich miejsce weszli Steven Davis, Jordan Jones.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 80. minucie Cédric Itten po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-5. Bramka padła po podaniu Ianisa Hagiego.

W 87. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Glasgow Rangers Samuel Edmundson. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.

Filip Viktor Helander60′
31′ Ricki Lamie
James Henry Tavernier  12′ (k.), 37′ (k.)
46′ Stephen O'Donnell
Steven Davis76′
Allan Campbell
Glen Adjei Kamara
Mark O'Hara
Scott Nathaniel Arfield
46′ Liam Polworth
Jordan Lewis Jones  28′ 76′
70′ Tony Watt
Alfredo José Morelos Aviléz75′
58′ Callum Lang
Robbie Crawford
Samuel George Alan Edmundson76′ 87′ (samob.)
46′ Barry Maguire
Nathan Patterson
Jermaine Samuel Hylton
Ianis Hagi75′
46′ Christopher Michael Long
Jermain Defoe76′
58′ Sherwin Dandery Seedorf
Cédric Jan Itten68′  75′, 80′
70′ Jordan Neil White
Greg Alexander James Stewart

Arbiter nie ukarał zawodników Glasgow Rangers żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna Motherwell w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższy piątek zespół Motherwell rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Kilmarnock FC. Natomiast 4 października Ross County FC zagra z zespołem Glasgow Rangers na jego terenie.