Liga szkocka - 9. kolejka Premier League: Hamilton - Dundee Utd 1-1 (0-1)

W pojedynku 9. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 26 września, zespół Hamilton zremisował z Dundee Utd 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Fountain of Youth Stadium.

L. Shankland 4'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 starć jedenastka Dundee Utd wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Dundee Utd trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie Lawrence Shankland dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Adrián Spörle.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Caluma Butchera z Dundee Utd, a w 40. minucie Scotta Martina z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dundee Utd.

Na drugą połowę zespół Hamilton wyszedł w zmienionym składzie, za Reegana Mimnaugha, Andrew Wintera weszli Ross Callachan, Marios Ogkmpoe. W 54. minucie w drużynie Dundee Utd doszło do zmiany. Mark Connolly wszedł za Adriána Spörlego.

W 62. minucie Lee Hodson został zastąpiony przez Jamiego Hamiltona.

Piłkarze Hamilton w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Hakeem Odoffin. Asystę przy bramce zanotował David Templeton.

Między 79. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Benjamin Kevin Siegrist
62′ Lee Hodson
Ryan Edwards
Scott McMann
Mark Reynolds
 75′ 84′ Hakeem Ademola Odoffin
Jamie Robson
Shaun Want
Adrián Marcelo Spörle54′
40′ Scott Martin
Luke Bolton
46′ Reegan Mimnaugh
Calum James Butcher37′ 74′
85′ Kyle Munro
Ian Harkes
82′ Tunde Owolabi
Nicholas Clark
David Cooper Templeton
Lawrence Shankland  4′
46′ Andrew Winter
Logan Chalmers67′
Kyle Gourlay
Deniz Doğan Mehmet
62′ 79′ Jamie Hamilton
Mark Gerard Connolly54′
46′ 89′ Ross Callachan
Paul McMullan
85′ William Guy Collar
Dillon Thomas Powers74′
46′ Marios Ogkmpoe
Louis George Appéré
82′ Callum Smith
Cameron Smith

Zawodnicy Hamilton dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Dundee Utd w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Dundee Utd będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Livingston FC. Tego samego dnia Hibernian Edynburg będzie rywalem zespołu Hamilton w meczu, który odbędzie się w Edynburgu.