Liga szkocka - 9. kolejka Premier League: Celtic Glasgow - Hibernian Edynburg 3-0 (2-0)

27 września na Celtic Park w Glasgow odbyło się starcie 9. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Celtic i Hibernianu. Mecz zakończył się zwycięstwem Celtic 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w Celtic.

M. Elyounoussi 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Callum McGregor. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ryan Christie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Celtic, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie wynik na 2-0 podwyższył Albian Ajeti. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 37. minucie Albian Ajeti został zmieniony przez Odsonne'a Édouarda. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Josh Doig został zmieniony przez Lewisa Stevensona, a za Dreya Wrighta wszedł na boisko Jamie Murphy, co miało wzmocnić jedenastkę Hibernianu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Christiego na Davida Turnbulla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 79. minucie spotkania, gdy Mohamed Elyounoussi zdobył trzecią bramkę. Sytuację bramkową stworzył David Turnbull.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Celtic doszło do zmiany. Jules Ntcham wszedł za Scotta Browna. W tej samej minucie trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Patryk Klimala, a murawę opuścił Mohamed Elyounoussi. W 83. minucie Christian Doidge został zmieniony przez Stevie Mallana, co miało wzmocnić drużynę Hibernianu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma McGregora na Ismailę Soro.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hibernian: Joe Newellowi w 85. i Paulowi McGinnowi w 88. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Paul McGinn88′
 79′ 82′ Mohamed Amine Elyounoussi
Ryan Porteous
Nir Bitton
Martin Callie Boyle
82′ Scott Brown
Joseph Peter Newell85′
46′ Ryan Christie
Drey Jermaine Wright53′
 7′ 86′ Callum William McGregor
Christian Rhys Doidge83′
 35′ 37′ Albian Afrim Ajeti
Kevin Nisbet
Scott Bain
Dillon Barnes
Hatem Abd Elhamed
David Peter Gray
82′ Jules Olivier Ntcham
Darren McGregor
Tomas Petar Rogić
Lewis Stevenson46′
86′ Ismaila Wafougossani Soro
Melker Hallberg
46′ David Turnbull
Stevie Patrick Mallan83′
37′ Odsonne Édouard
James Gullan
Leigh Griffiths
Jamie Murphy53′
82′ Patryk Klimala
Ryan Shanley

Arbiter nie ukarał piłkarzy Celtic żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Hibernianu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna Hibernianu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Hamilton Academical FC. Natomiast w niedzielę Saint Johnstone FC będzie przeciwnikiem zespołu Celtic w meczu, który odbędzie się w Perth.