Liga szkocka - 8. kolejka Premier League: Aberdeen FC - Motherwell FC 0-3 (0-3)

W meczu 8. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 20 września, drużyna Aberdeen przegrała z Motherwell 0-3 (0-3). Spotkanie odbyło się na Pittodrie Stadium.

B. Mugabi 23'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 96 pojedynków jedenastka Aberdeen wygrała 39 razy i zanotowała 32 porażki oraz 25 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Motherwell w czwartej minucie spotkania, gdy Mark O'Hara zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Motherwell, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Christopher Long.

Niedługo później Bevis Kizito wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motherwell, zdobywając kolejną bramkę w 23. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Liam Polworth.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aberdeen: Shaleumowi Loganowi w 46. i Rossowi McCroriemu w 56. minucie. Na drugą połowę zespół Aberdeen wyszedł w zmienionym składzie, za Ashtona Taylora, Nialla McGinna, Funsa-Kinga Oję weszli Shaleum Logan, Tommie Hoban, Ryan Edmondson.

W 66. minucie w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Connor McLennan wszedł za Scotta Wrighta. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Lewisowi Fergusonowi z Aberdeen. Chwilę później trener Motherwell postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Longa. Na boisko wszedł Jordan White, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 77. minucie Marley Watkins został zmieniony przez Bruce'a Andersona. W drugiej połowie nie padły gole.

Declan Gallagher
46′ Ashton Taylor
Liam David Grimshaw
77′ Marley Watkins
Bevis Kristofer Kizito Mugabi  23′
Ryan Hedges
Ricki Lamie
46′ Funso-King Ojo
Stephen O'Donnell
70′ Lewis Ferguson
Allan Campbell
Jonny Hayes
Mark O'Hara  4′ (k.)
56′ Ross McCrorie
Liam Polworth86′
46′ Niall McGinn
Tony Watt79′
66′ Scott Wright
Christopher Michael Long  9′ 71′
Tomáš Černý
Peter Morrison
Ronald José Hernández Pimentel
Nathan McGinley
46′ Tommie Hoban
Robbie Crawford
46′ 46′ Shaleum Logan
Barry Maguire86′
Dean Campbell
Jake Hastie
Dylan McGeouch
Jermaine Samuel Hylton
77′ Bruce Anderson
Callum Lang79′
46′ Ryan Edmondson
Sherwin Dandery Seedorf
66′ Connor McLennan
Jordan Neil White71′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Aberdeen pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Motherwell w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Motherwell zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Rangers FC. Tego samego dnia Ross County FC będzie przeciwnikiem jedenastki Aberdeen w meczu, który odbędzie się w Dingwall.