Liga szkocka - 7. kolejka Premier League: Saint Mirren FC - Hibernian Edynburg 0-3 (0-2)

12 września na Simple Digital Arena w Paisley odbył się pojedynek 7. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Saint Mirren i Hibernianu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hibernianu 3-0.

M. Boyle 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna Hibernianu wygrała aż 26 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Kevin Nisbet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hibernianu, strzelając gola w 14. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Paul McGinn.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hibernianu w 17. minucie spotkania, gdy Joe Newell zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Martin Boyle.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nathana Sherona z Saint Mirren, a w 41. minucie Paula Hanlona z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Saint Mirren rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kristiana Dennisa wszedł Lee Erwin. W 59. minucie İlkay Durmuş został zmieniony przez Dylana Connolly'ego.

W tej samej minucie w zespole Saint Mirren doszło do zmiany. Kyle McAllister wszedł za Nathana Sherona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hibernianu w 59. minucie spotkania, gdy Martin Boyle strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Joe Newella.

Między 77. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Hibernianu: Kevin Nisbet, Jamie Murphy, Joe Newell, Martin Boyle, na ich miejsce weszli: James Gullan, Drey Wright, Stevie Mallan, Ryan Shanley. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamiego McGratha, Jonathana Obiki zajęli: Cameron MacPherson, Junior Morias. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joe Newella z Hibernianu, a w 90. minucie Conora McCarthy'ego z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Josh Doig
90′ Conor McCarthy
Alexandros Gogić
25′ 59′ Nathan Sheron
Paul Hanlon41′
Richard Tait
Paul McGinn
59′ İlkay Durmuş
Ryan Porteous
Ethan Erhahon
Martin Callie Boyle  59′ 87′
Sam Foley
Joe Peter Newell  17′ 79′ 87′
82′ Jamie McGrath
Christian Rhys Doidge
46′ Kristian Dennis
Kevin Nisbet  14′ 77′
87′ Jonathan Chiedozie Obika
Jamie Murphy81′
Jamie Langfield
Dillon Barnes
59′ Dylan Connolly
David Gray
82′ Cameron MacPherson
Darren McGregor
59′ Kyle McAllister
Lewis Stevenson
46′ Lee Harry Erwin
Melker Hallberg
Lewis Jamieson
Stevie Patrick Mallan87′
87′ Junior Augustus Morias
Drey Jermaine Wright81′

James Gullan77′

Ryan Shanley87′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników Saint Mirren. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Saint Mirren w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą środę drużyna Saint Mirren rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Celtic Glasgow. Natomiast 20 września Rangers FC zagra z zespołem Hibernianu na jego terenie.