Liga szkocka - 7. kolejka Premier League: Aberdeen FC - Kilmarnock FC 1-0 (1-0)

12 września na Pittodrie Stadium odbyło się spotkanie 7. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Aberdeen i Kilmarnock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aberdeen 1-0. Mecz obejrzało 300 widzów.

7. kolejka Szkocja - Premier League
2020-09-12 16:00 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 300 | Arbiter: B. Madden
Aberdeen FC
Kilmarnock FC
1
0
R. McCrorie 16'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 97 starć zespół Aberdeen wygrał 44 razy i zanotował 31 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Ross McCrorie dla zespołu Aberdeen. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Scott Wright.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aberdeen.

Drugą połowę jedenastka Kilmarnock rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kirka Broadfoota wszedł Clevid Dikamona. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Nicke'owi Kabambie z Kilmarnock. Była to 50. minuta starcia.

W 65. minucie Christopher Burke został zastąpiony przez Rory'ego McKenziego. W tej samej minucie w zespole Kilmarnock doszło do zmiany. Mitchell Pinnock wszedł za Eamonna Brophy'ego. Niedługo później trener Aberdeen postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matty'ego Kennedy'ego wszedł Shaleum Logan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Aberdeen utrzymać prowadzenie.

Trener Kilmarnock postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Caluma Watersa i na pole gry wprowadził napastnika Dannego Whitehalla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Gary Richard Perry Dicker
81′ Ryan Hedges
Aaron Tshibola
76′ Matty Kennedy
Eamonn Brophy65′
 16′ 81′ Ross McCrorie
Nicke Kabamba50′
87′ Scott Wright
Greg Kiltie
Tomáš Černý
Colin Doyle
76′ Shaleum Logan
Clevid Dikamona46′ 90′
87′ Ashton Taylor
Brandon Neil Haunstrup
81′ Dylan McGeouch
Aaron Joseph McGowan
81′ Niall McGinn