Liga szkocka - 6. kolejka Premier League: Saint Johnstone FC - Saint Mirren FC 1-0 (0-0)

W starciu 6. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 29 sierpnia, zespół Saint Johnstone zwyciężył z Saint Mirren 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na McDiarmid Park w Perth.

S. May 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 64 razy. Jedenastka Saint Johnstone wygrała aż 28 razy, zremisowała 24, a przegrała tylko 12.

Od pierwszych minut jedenastka Saint Mirren zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Saint Johnstone była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Saint Mirren doszło do zmiany. Cameron MacPherson wszedł za Kyle'a McAllistera.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Saint Mirren wyszła w zmienionym składzie, za Juniora Moriasa wszedł Dylan Connolly. W 50. minucie za Marcusa Frasera wszedł Kristian Dennis.

Jedyną kartkę w meczu dostał Cameron MacPherson z drużyny gości. Była to 66. minuta starcia. W 67. minucie w zespole Saint Johnstone doszło do zmiany. Stevie May wszedł za Michaela O'Hallorana.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Saint Johnstone w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Stevie May. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Craig Conway.

W 83. minucie w jedenastce Saint Johnstone doszło do zmiany. Murray Davidson wszedł za Calluma Hendry'ego. Trener Saint Mirren postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Nathana Sherona i na pole gry wprowadził napastnika Lewisa Jamiesona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie Saint Johnstone doszło do zmiany. Chris Kane wszedł za Craiga Conwaya.

İlkay Durmuş
90′ Craig Ian Conway
Sam Foley
Alistair McCann
Kyle McAllister38′
David Wotherspoon
Jamie McGrath
83′ Callum Hendry
Junior Augustus Morias46′
67′ Michael Francis O'Halloran
Ethan Erhahon
83′ Murray Davidson
Jay Henderson
90′ Christopher Kane
Cameron MacPherson38′ 66′
67′  72′ Stevie May
Kristian Dennis50′
Isaac Olaofe
Joshua Jack
John Robertson
Lewis Jamieson89′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Saint Mirren pokazał jedną żółtą.

Zespół Saint Johnstone w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 12 września jedenastka Saint Mirren rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Hibernian Edynburg. Tego samego dnia Motherwell FC będzie gościć drużynę Saint Johnstone.