Liga szkocka - 6. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Dundee United FC 4-0 (2-0)

29 sierpnia na BBSP Stadium Rugby Park odbył się pojedynek 6. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Kilmarnock i Dundee Utd. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kilmarnock 4-0.

R. McKenzie 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 mecze jedenastka Kilmarnock wygrała 25 razy i zanotowała 24 porażki oraz 24 remisy.

Od pierwszych minut zespół Dundee Utd zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kilmarnock była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 25. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Aaronowi Tshiboli i Calumowi Butcherowi.

W 29. minucie Stuart Findlay zastąpił Clevida Dikamonę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nicke Kabamba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kilmarnock, zdobywając bramkę w 30. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Calum Waters.

W 44. minucie arbiter przyznał kartkę Zenonowi Rossiemu z Kilmarnock.

Zespół Dundee Utd ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry skutecznym uderzeniem popisał się Eamonn Brophy. Asystę zanotował Greg Kiltie.

Drugą połowę jedenastka Dundee Utd rozpoczęła w zmienionym składzie, za Petera Pawletta wszedł Louis Appéré. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Nicke'owi Kabambie z drużyny gospodarzy. Była to 65. minuta meczu.

Trener Dundee Utd postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Lewisa Neilsona. Na boisko wszedł Paul McMullan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Kilmarnock doszło do zmiany. Rory McKenzie wszedł za Eamonna Brophy'ego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kilmarnock w 78. minucie spotkania, gdy Nicke Kabamba strzelił trzeciego gola. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Youssouf Mulumbu, Brandon Haunstrup, Mitchell Pinnock, a na ich miejsce weszli Aaron Tshibola, Calum Waters, Christopher Burke.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Rory McKenzie. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Greg Kiltie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Mark Gerard Connolly
29′ Stuart Findlay
Mark Reynolds
44′ Zeno Ibsen Rossi
Jamie Robson
84′ Calum Waters
Calum James Butcher25′
84′ Christopher Robert Burke
Ian Harkes
Gary Richard Perry Dicker
Lewis Neilson73′
25′ 84′ Aaron Tshibola
Peter Ian Pawlett46′
 45′ 77′ Eamonn Brophy
Nicholas Clark
 30′, 78′ 65′ Nicke Kabamba
Luke Bolton
Greg Kiltie
Logan Chalmers
Colin Doyle
Deniz Doğan Mehmet
29′ Clevid Dikamona
Ryan Edwards
84′ Brandon Neil Haunstrup
Kieran Freeman
Aaron Joseph McGowan
Adrián Marcelo Spörle
Innes Cameron
Louis George Appéré46′
84′ Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu
Declan Glass
77′  86′ Rory McKenzie
Paul McMullan73′
84′ Mitchell Bernard Pinnock
Dillon Thomas Powers
Danny Whitehall
Cameron Smith

Zawodnicy Kilmarnock dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Kilmarnock dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 12 września jedenastka Dundee Utd rozegra kolejny mecz w Glasgow. Jej rywalem będzie Rangers FC. Tego samego dnia Aberdeen FC będzie gościć drużynę Kilmarnock.