Liga szkocka - 6. kolejka Premier League: Hibernian Edynburg - Aberdeen FC 0-1 (0-1)

W pojedynku 6. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 30 sierpnia, jedenastka Hibernianu przegrała z Aberdeen 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Easter Road Stadium w Edynburgu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dabrowskiego występującego w Hibernianie.

L. Ferguson 39'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 90 spotkań drużyna Aberdeen wygrała 39 razy i zanotowała 27 porażek oraz 24 remisy.

Od pierwszych minut drużyna Aberdeen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hibernianu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Aberdeen zdobył z rzutu karnego Lewis Ferguson w 39. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aberdeen.

Jedyną kartkę w meczu dostał Lewis Ferguson z zespołu gości. Była to 54. minuta starcia. W 54. minucie w jedenastce Hibernianu doszło do zmiany. Jamie Murphy wszedł za Scotta Allana.

W 64. minucie Josh Doig został zastąpiony przez Stevie Mallana. W 67. minucie w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Dylan McGeouch wszedł za Scotta Wrighta. Trener Hibernianu postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Melkera Hallberga i na pole gry wprowadził napastnika Jamesa Gullana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Joe Lewis
64′ Josh Doig
Marley Watkins74′
54′ Scott Allan
Ryan Hedges77′
Martin Callie Boyle
Lewis Ferguson  39′ (k.) 54′
Drey Jermaine Wright
Jonny Hayes
72′ Melker Hallberg
Dylan McGeouch67′
64′ Stevie Patrick Mallan
Niall McGinn77′
Fraser Murray
Funso-King Ojo
72′ James Gullan
Curtis Main74′
54′ Jamie Murphy
Connor McLennan

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Aberdeen przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 12 września zespół Aberdeen zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Kilmarnock FC. Tego samego dnia Saint Mirren FC będzie rywalem jedenastki Hibernianu w meczu, który odbędzie się w Paisley.