Liga szkocka - 6. kolejka Premier League: Celtic Glasgow - Motherwell FC 3-0 (1-0)

W starciu 6. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 30 sierpnia, drużyna Celtic wygrała z Motherwell 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Celtic Park w Glasgow. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w Celtic.

C. Jullien 90'

Od pierwszych minut jedenastka Motherwell zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Celtic była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Scottowi Brownowi z jedenastki gospodarzy. Była to 22. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 40. minucie spotkania, gdy James Forrest zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Callum McGregor.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Celtic.

Na drugą połowę zespół Celtic wyszedł w zmienionym składzie, za Mohameda Elyounoussiego wszedł Patryk Klimala. W 55. minucie kartką został ukarany Ricki Lamie, zawodnik gości.

W 59. minucie Tony Watt został zastąpiony przez Calluma Langa. W 62. minucie w drużynie Celtic doszło do zmiany. Jeremie Agyekum wszedł za Grega Taylora. Trener Motherwell postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Rickiego Lamiego i na pole gry wprowadził napastnika Jordana White'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Celtic doszło do zmiany. Albian Ajeti wszedł za Jules'a Ntchama.

Zespół Motherwell ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Albian Ajeti. W zdobyciu bramki pomógł Kristoffer Vassbakk.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Motherwell doszło do zmiany. Jermaine Hylton wszedł za Christophera Longa. W 89. minucie kartkę obejrzał Liam Grimshaw z Motherwell.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Christopher Jullien. Asystę przy bramce zanotował Jeremie Agyekum.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Declan Gallagher
 90′ Christopher Jullien
Liam David Grimshaw89′
62′ Greg John Taylor
Bevis Kristofer Kizito Mugabi
Kristoffer Vassbakk Ajer
Ricki Lamie55′ 69′
Ryan Christie
Stephen O'Donnell
22′ Scott Brown
Allan Campbell
46′ Mohamed Amine Elyounoussi
Mark O'Hara
 40′ James Forrest
Liam Polworth
Callum William McGregor
Christopher Michael Long88′
71′ Jules Olivier Ntcham
Tony Watt59′
Scott Bain
Peter Morrison
62′ Jeremie Agyekum Frimpong
Callum Lang59′
71′  74′ Albian Ajeti
Harry David Robinson
Cameron Harper
Sherwin Dandery Seedorf
46′ Patryk Klimala
Jordan Neil White69′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Motherwell przyznał dwie.

Obie drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 12 września zespół Motherwell rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Saint Johnstone FC. Tego samego dnia Ross County FC będzie rywalem drużyny Celtic w meczu, który odbędzie się w Dingwall.