Liga szkocka - 4. kolejka Premier League: Saint Johnstone FC - Motherwell FC 2-0 (1-0)

11 maja na McDiarmid Park w Perth odbył się mecz 4. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Saint Johnstone i Motherwell. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Saint Johnstone 2-0. Na stadionie zasiadło 3 051 widzów.

M. Davidson 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 spotkań zespół Motherwell wygrał 24 razy i zanotował tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Motherwell i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint Johnstone w 34. minucie spotkania, gdy Scott Tanser strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saint Johnstone.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Saint Johnstone, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 2-0 podwyższył Murray Davidson. Asystę przy golu zanotował Michael O'Halloran.

W 57. minucie za Charlesa Dunne'a wszedł Danny Johnson. A kibice Saint Johnstone nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calluma Hendry'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matthew Kennedy. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toma Aldreda z Motherwell, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Davida Wotherspoona z drużyny przeciwnej.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Saint Johnstone: Michael O'Halloran, Richard Foster, na ich miejsce weszli: Danny Swanson, Joe Shaughnessy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gbolya Ariyibiego, Christophera Caddena zajęli: Jake Hastie, Jamie Semple. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Mark Gillespie34′
90′ Richard Foster
Tom Aldred70′
Liam Craig Gordon
Charles Dunne57′
Jason Kerr
Liam David Grimshaw
 34′ (k.) Scott Tanser
Richard Tait
Liam Craig
Christopher Cadden82′
 47′ 29′ Murray Davidson
Allan Campbell
68′ Matty Kennedy
Carl McHugh
90′ David Wotherspoon
David Turnbull
Christopher Kane
Gboly Ariyibi21′ 73′
79′ Michael Francis O'Halloran
James Scott
Cameron Bell
Rohan Ferguson
Brian Easton
Peter Hartley
90′ Joe Shaughnessy
Liam Francis Peadar Donnelly
Blair Alston
Jamie Semple82′
Ross Callachan
Jake Hastie73′
79′ Danny Swanson
Danny Johnson57′
68′ Callum Hendry
Curtis Main

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Motherwell przyznał trzy.