Liga szkocka - 4. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Saint Johnstone FC 1-2 (0-0)

W meczu 4. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 15 sierpnia, drużyna Kilmarnock przegrała z Saint Johnstone 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na BBSP Stadium, Rugby Park.

M. O'Halloran 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 starć drużyna Saint Johnstone wygrała 21 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Saint Johnstone zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Kilmarnock była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Shaun Rooney z Saint Johnstone. Była to 33. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alana Powera, zawodnika gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Kilmarnock w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Aaron Tshibola. Bramka padła po podaniu Mitchella Pinnocka.

W 63. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ross Millen osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 65. minucie Mitchell Pinnock zastąpił Aarona McGowana. W tej samej minucie Shaun Rooney został zmieniony przez Davida Wotherspoona, a za Scotta Tansera wszedł na boisko Callum Booth, co miało wzmocnić drużynę Saint Johnstone. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicke'a Kabambę na Eamonna Brophy'ego.

Trener Saint Johnstone postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Craiga Conwaya i na pole gry wprowadził napastnika Johna Robertsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze Saint Johnstone odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-1 na pięć minut przed zakończeniem spotkania strzelił David Wotherspoon. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Liam Craig.

W 86. minucie w zespole Kilmarnock doszło do zmiany. Greg Kiltie wszedł za Christophera Burke'a. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał żółtą kartkę Liamowi Craigowi z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Minutę później wynik ustalił Michael O'Halloran.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Jason Kerr
63′ Ross Millen
Danny McNamara
Calum Waters
Shaun Antony Rooney33′ 65′
86′ Christopher Robert Burke
Scott Tanser70′
Gary Richard Perry Dicker
Craig Conway81′
55′ Alan Thomas Daniel Power
Liam Craig90′
 61′ Aaron Tshibola
Alistair McCann
79′ Nicke Kabamba
Michael O'Halloran  90′
65′ Mitchell Bernard Pinnock
Wallace Duffy
65′ Aaron Joseph McGowan
Cameron Ballantyne
Innes Cameron
David Wotherspoon65′  85′
Mohamed El Makrini
Isaac Olaofe
79′ Eamonn Brophy
John Robertson81′
86′ Greg Kiltie

Danny Whitehall

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek drużyna Saint Johnstone będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Aberdeen FC. Natomiast 22 sierpnia Rangers FC będzie rywalem zespołu Kilmarnock w meczu, który odbędzie się w Glasgow.