Liga szkocka - 4. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Hibernian Edynburg 1-0 (1-0)

W meczu 4. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 11 maja, jedenastka Kilmarnock wygrała z Hibernianem 1-0 (1-0). Mecz na Rugby Park obejrzało 7 484 widzów.

4. kolejka Szkocja - Premier League
2019-05-11 16:00 | Stadion: BBSP Stadium Rugby Park | Widzów: 7484 | Arbiter: A. Dallas
Kilmarnock FC
Hibernian Edynburg
1
0
E. Brophy 32'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 81 spotkań drużyna Hibernianu wygrała 32 razy i zanotowała 26 porażek oraz 23 remisy.

Od pierwszych minut drużyna Kilmarnock zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hibernianu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu otrzymał David Gray z Hibernianu. Była to 32. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kilmarnock w 32. minucie spotkania, gdy Eamonn Brophy strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kilmarnock.

Trener Hibernianu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daryla Horgana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Stephane Omeonga. W 65. minucie Mark McNulty został zmieniony przez Olego Shawa.

W 66. minucie Florian Kamberi został zmieniony przez Thomasa Agyeponga, co miało wzmocnić jedenastkę Hibernianu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eamonna Brophy'ego na Conora McAleny'ego. Niedługo później trener Kilmarnock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Liam Millar, a murawę opuścił Chris Burke. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w zespole Kilmarnock doszło do zmiany. Kris Boyd wszedł za Stuarta Findlaya.

David Peter Gray32′
87′ Stuart John Findlay
Paul Hanlon
Stephen O'Donnell
Darren McGregor
Greg John Taylor
Lewis Stevenson
79′ Christopher Robert Burke
Marc McNulty65′
 32′ (k.) 74′ Eamonn Brophy
Thomas Agyepong66′
87′ Kris Boyd
Marvin Clement Bartley
74′ Conor McAleny
Ryan Gauld
79′ Liam Alan Millar
Daryl Jeremiah Horgan65′
Mikael Ndjoli
Oliver Shaw65′

Drużyna Kilmarnock zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Kilmarnock żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.