Liga szkocka - 3. kolejka Premiership: Aberdeen FC - Hamilton Academical FC 4-2 (4-1)

20 października na Pittodrie Stadium odbyło się starcie 3. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Aberdeen i Hamilton. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aberdeen 4-2.

R. Callachan 68'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Aberdeen wygrał 17 razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Aberdeen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Tommie Hoban. Asystę przy bramce zanotował Ryan Hedges.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 21. minucie spotkania, gdy Lewis Ferguson strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Ryan Edmondson.

Prawie natychmiast Ryan Edmondson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, zdobywając kolejną bramkę w 24. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Jonny Hayes.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-0 strzelił ponownie w 31. minucie Ryan Edmondson.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się David Moyo. Bramka padła po podaniu Rossa Callachana.

W 33. minucie za Jonny'ego Hayesa wszedł Connor McLennan. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Charlie Trafford, a murawę opuścił Scott Martin. W 63. minucie w zespole Hamilton doszło do zmiany. Reegan Mimnaugh wszedł za Williama Collara. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Ross Callachan.

W 80. minucie Ross Callachan został zmieniony przez Bena Stirlinga, a za Ronana Hughesa wszedł na boisko Callum Smith, co miało wzmocnić jedenastkę Hamilton. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Scotta Wrighta na Nialla McGinna. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Connora McLennana z Aberdeen, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Hakeema Odoffina z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Ryan William Fulton
 14′ Thomas Michael Hoban
Lee Hodson
Andrew Considine
Hakeem Ademola Odoffin90′
Ashton John Taylor
Shaun Want
 21′ Lewis Ferguson
Scott McMann
Ryan Hedges
Ross Callachan  68′ (k.) 80′
33′ Jonathan Hayes
Scott Martin58′
57′ Dylan McGeouch
William Guy Collar63′
87′ Scott Wright
Ronan Hughes80′
 24′, 31′ 56′ Ryan Edmondson
Ben Stirling80′
56′ Ross McCrorie
Reegan Mimnaugh63′
87′ Niall McGinn
Charlie Trafford58′
57′ Funso-King Ojo
Justin Johnson
Sam Cosgrove
Tunde Owolabi
33′ 85′ Connor McLennan
Callum Smith80′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników.