Liga szkocka - 3. kolejka Premier League: Saint Mirren FC - Celtic Glasgow 1-2 (1-2)

W meczu 3. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 16 września, jedenastka Saint Mirren przegrała z Celtic 1-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na Simple Digital Arena w Paisley.

J. Forrest 36'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Saint Mirren trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Lee Erwin. Asystę zanotował Joe Shaughnessy.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 21. minucie Shane Duffy wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Ryan Christie.

W 34. minucie sędzia przyznał kartkę Marcusowi Fraserowi z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później James Forrest wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Ryana Christiego.

W 45. minucie kartkę dostał Scott Brown, zawodnik Celtic. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Trener Saint Mirren postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Dylana Connolly'ego. Na boisko wszedł Kyle McAllister, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie Patryk Klimala zastąpił Albiana Ajetiego.

W 75. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w zespole Saint Mirren doszło do zmiany. Jonathan Obika wszedł za Juniora Moriasa. Chwilę później trener Celtic postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jamesa Forresta wszedł Jeremie Agyekum, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Odsonne Édouard został zmieniony przez Jules'a Ntchama, co miało wzmocnić zespół Celtic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sam Foleya na İlkaya Durmuşa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Saint Mirren: Ethanowi Erhahonowi w 82. i Richardowi Taitowi w 86. minucie.

Vasilis Barkas
34′ Marcus Fraser
Shane Duffy  21′
Conor McCarthy
Hatem Abd Elhamed
Joe Shaughnessy
Greg John Taylor
86′ Richard Tait
Kristoffer Vassbakk Ajer
64′ Dylan Connolly
Ryan Christie
82′ Ethan Erhahon
Scott Brown45′
89′ Sam Foley
James Forrest  36′ 80′
Jamie McGrath
Callum William McGregor
79′ Junior Augustus Morias
Patryk Klimala66′
 3′ Lee Harry Erwin
Odsonne Édouard 75′ (k.) 80′
Peter Urminský
Scott Bain
Nathan Sheron
Jeremie Agyekum Frimpong80′
89′ İlkay Durmuş
Christopher Jullien
Cameron MacPherson
Nir Bitton
64′ Kyle McAllister
Mohamed Amine Elyounoussi
Lewis Jamieson
Jules Olivier Ntcham80′
79′ Jonathan Chiedozie Obika
Ismaila Wafougossani Soro

David Turnbull

Albian Ajeti66′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Saint Mirren, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Już w najbliższą sobotę drużyna Celtic będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Livingston FC. Tego samego dnia Dundee United FC będzie gościć zespół Saint Mirren.