Liga szkocka - 3. kolejka Premier League: Ross County FC - Kilmarnock FC 2-2 (1-0)

12 sierpnia na Global Energy Stadium w Dingwall odbyło się spotkanie 3. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Ross County i Kilmarnock. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

C. Burke 66'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Kilmarnock wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Ross County otworzyli wynik. W 15. minucie Ross Draper dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Josh Mullin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Collowi Donaldsonowi z jedenastki gospodarzy. Była to 34. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ross County.

W 56. minucie kartką został ukarany Iain Vigurs, piłkarz Ross County. W 58. minucie Regan Charles-Cook zastąpił Billy'ego McKaya.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alan Power. Przy strzeleniu gola pomagał Ross Millen.

Niedługo później Christopher Burke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kilmarnock, strzelając kolejnego gola w 66. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Alana Powera.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Rossowi Draperowi z Ross County. W następstwie utraty gola trener Ross County postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Josha Mullina i na pole gry wprowadził napastnika Lee Erwina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Po chwili trener Kilmarnock postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mitchella Pinnocka wszedł Brandon Haunstrup, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kilmarnock: Alanowi Powerowi w 77. i Kirkowi Broadfootowi w 79. minucie. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił z karnego Ross Cameron. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Ross County: Jordan Tillson, Oli Shaw, Harry Theodore, a na ich miejsce weszli Ross Draper, Ross Cameron, Michael Gardyne.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Danny Rogers
34′ Coll Ian Donaldson
Calum Waters
86′ Michael Gardyne
Christopher Robert Burke  66′
58′ Regan Evans Charles-Cook
Gary Richard Perry Dicker
 15′ 67′ 86′ Ross James Draper
Alan Thomas Daniel Power  59′ 77′
67′ Josh Mullin
Aaron Tshibola
56′ Iain Angus Vigurs
Nicke Kabamba
 80′ (k.) 86′ Ross Cameron Stewart
Aaron Joseph McGowan
86′ Harry Theodore Paton
Tomas Brindley
86′ Jordan Tillson
Innes Cameron
67′ Lee Harry Erwin
Mohamed El Makrini
58′ Billy Robert McKay
Greg Kiltie
86′ Oli Shaw
Danny Whitehall

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Kilmarnock przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Kilmarnock w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

Już w najbliższą sobotę drużyna Kilmarnock będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Saint Johnstone FC. Tego samego dnia Dundee United FC zagra z drużyną Ross County na jej terenie.