Liga szkocka - 3. kolejka Premier League: Motherwell FC - Livingston FC 2-2 (2-1)

12 sierpnia na Fir Park odbyło się starcie 3. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Motherwell i Livingston. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

A. Forrest 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Motherwell wygrał aż 15 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Motherwell otworzyli wynik. W ósmej minucie bramkę zdobył David Turnbull. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sherwin Seedorf.

W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę obejrzał Ricki Lamie z Motherwell.

Zawodnicy Livingston odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Lyndon Dykes.

W 19. minucie w zespole Livingston doszło do zmiany. Efe Ambrose wszedł za Ciarona Browna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w 35. minucie spotkania, gdy Allan Campbell zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christopher Long.

W 40. minucie arbiter ukarał kartką Craiga Sibbalda, zawodnika gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jordan White z zespołu gospodarzy. Była to 61. minuta spotkania. W 67. minucie Scott Robinson zastąpił Aymena Soudę.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Alan Forrest.

Po chwili trener Motherwell postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Sherwina Seedorfa. Na boisko wszedł Jermaine Hylton, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie David Turnbull został zmieniony przez Liama Polwortha, a za Christophera Longa wszedł na boisko Jake Hastie, co miało wzmocnić drużynę Motherwell. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Taylora-Sinclaira na Jacka McMillana. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Jon Guthrie
10′ Ricki Lamie
Aaron Taylor-Sinclair79′
 35′ Allan Campbell
Marvin Bartley
Mark O'Hara
Alan Forrest  69′
 8′ 78′ David Turnbull
Scott Robinson67′
78′ Christopher Michael Long
Craig Sibbald40′
61′ Jordan Neil White
Lyndon Dykes  11′ (k.)
77′ Sherwin Dandery Seedorf
Jack McMillan79′
78′ Liam Polworth
Jason Holt
78′ Jake Hastie
Jack Hamilton
77′ Jermaine Samuel Hylton
Matej Poplatnik
Harry David Robinson
Aymen Souda67′
Tony Watt
Scott Tiffoney

Zawodnicy Motherwell dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Motherwell zawalczy o kolejne punkty w Edynburgu. Jego przeciwnikiem będzie Hibernian Edynburg. Natomiast w niedzielę Rangers FC zagra z zespołem Livingston na jego terenie.