Liga szkocka - 3. kolejka Premier League: Glasgow Rangers FC - Hibernian Edynburg 1-0 (1-0)

5 maja na Ibrox Stadium odbył się mecz 3. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Hibernianu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Glasgow Rangers 1-0. Pojedynek obejrzało 49 662 widzów.

J. Defoe 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 86 razy. Zespół Glasgow Rangers wygrał aż 53 razy, zremisował 14, a przegrał tylko 19.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Stevie Mallan z Hibernianu.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Jermain Defoe dla zespołu Glasgow Rangers. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę zanotował Steven Davis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Glasgow Rangers.

Na drugą połowę zespół Glasgow Rangers wyszedł w zmienionym składzie, za Ryana Kenta wszedł Candeias. W 62. minucie Ryan Gauld został zastąpiony przez Floriana Kamberiego.

Kibice Hibernianu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thomasa Agyeponga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daryl Horgan. W 71. minucie żółtą kartkę dostał Mark Milligan, zawodnik gości. W 74. minucie Jermain Defoe został zmieniony przez Alfreda Morelosa, co miało wzmocnić drużynę Glasgow Rangers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Milligana na Frasera Murraya.

Na murawie, jak to często zdarzało się Glasgow Rangers w tym sezonie, pojawił się Ross McCrorie, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Glena Kamarę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W samej końcówce starcia arbiter ukarał żółtą kartką Marka McNulty'ego, piłkarza Hibernianu. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Allan McGregor, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Rangers FC
89′ Allan James McGregor
Stevie Patrick Mallan40′
80′ Glen Adjei Kamara
Mark Milligan71′ 79′
 41′ 74′ Jermain Defoe
Stephane Omeonga
46′ Ryan Kent
Marvin Clement Bartley
80′ Ross McCrorie
Fraser Murray79′
74′ Alfredo José Morelos Aviléz
Florian Kamberi62′
46′ Daniel João Santos Candeias
Oliver Shaw

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył jedną czerwoną kartkę zawodnikom Glasgow Rangers, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.