Liga szkocka - 29. kolejka Premier League: Saint Mirren FC - Saint Johnstone FC 0-0

W spotkaniu 29. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 4 marca, drużyna Saint Mirren zremisowała z Saint Johnstone 0-0. Mecz na Simple Digital Arena w Paisley obejrzało 4 287 widzów.

29. kolejka Szkocja - Premier League
2020-03-04 20:45 | Stadion: Simple Digital Arena | Widzów: 4287 | Arbiter: A. Muir
Saint Mirren FC
Saint Johnstone FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Drużyna Saint Johnstone wygrała aż 28 razy, zremisowała 23, a przegrała tylko 12.

Od pierwszych minut drużyna Saint Johnstone zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Saint Mirren była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Liamowi Craigowi, piłkarzowi gości. Po chwili trener Saint Johnstone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Michael O'Halloran, a murawę opuścił David Wotherspoon.

W 67. minucie Alex Jakubiak został zastąpiony przez Tony'ego Andreu. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sam Foleya z Saint Mirren, a w 72. minucie Jasona Kerra z drużyny przeciwnej. W 75. minucie w drużynie Saint Johnstone doszło do zmiany. Danny Swanson wszedł za Stevie Maya.

A trener Saint Mirren wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juniora Moriasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić İlkay Durmuş. Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Jamiemu McGrathowi z Saint Mirren. W 79. minucie czerwoną kartkę obejrzał Liam Craig, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 83. minucie Chris Kane został zmieniony przez Matta Butchera, co miało wzmocnić drużynę Saint Johnstone. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rossa Wallace'a na Seifedina Chabbiego.

Anthony Ralston
75′ İlkay Durmuş
Liam Craig55′ 79′
68′ Sam Foley
Alistair McCann
77′ Jamie McGrath
David Wotherspoon65′
84′ Ross Wallace
Drey Jermaine Wright
Jonathan Chiedozie Obika
Christopher Kane83′
67′ Alex Jakubiak
Stevie May75′
Dean Lyness
Elliot Charles Parish
67′ Tony Andreu
Liam Craig Gordon
Cameron MacPherson
Scott Tanser
Kyle McAllister
Matt Butcher83′
84′ Seifedin Chabbi
Jason Derek Holt
75′ Junior Augustus Morias
Danny Swanson75′
Danny Mullen
Michael Francis O'Halloran65′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Saint Johnstone, a piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Już w najbliższą sobotę drużyna Saint Johnstone będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Livingston FC. Tego samego dnia Celtic Glasgow będzie gościć drużynę Saint Mirren.