Liga szkocka - 29. kolejka Premier League: Motherwell FC - Ross County FC 4-1 (2-1)

4 marca na Fir Park odbyło się spotkanie 29. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Motherwell i Ross County. Starcie zakończyło się zwycięstwem Motherwell 4-1. Na stadionie zasiadło 3 191 widzów.

L. Fontaine 3'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 meczów jedenastka Motherwell wygrała 13 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ross County w trzeciej minucie spotkania, gdy Liam Fontaine zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Iain Vigurs.

W 16. minucie kartkę otrzymał Callum Morris z zespołu gości.

Drużyna Ross County niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Mark O'Hara. W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Rolandowi Aaronsowi, zawodnikowi Motherwell.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Allan Campbell.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iaina Vigursa z Ross County, a w 65. minucie Richarda Taita z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Blair Spittal został zmieniony przez Jordana Tillsona.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Ross County doszło do zmiany. Ross Stewart wszedł za Lee Erwina. Trener Ross County postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Dona Cowiego i na pole gry wprowadził napastnika Olego Shawa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Motherwell, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie Allan Campbell ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Asystę zaliczył Chris Long.

Chwilę później trener Motherwell postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Longa. Na boisko wszedł Tony Watt, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Rossowi Stewartowi z Ross County. W 82. minucie w zespole Motherwell doszło do zmiany. Christian Ilic wszedł za Rolanda Aaronsa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik na 4-1 podwyższył Tony Watt. Asystę przy bramce zaliczył Allan Campbell.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Callum Morris16′
65′ Richard Tait
Liam Vaughan Henry Fontaine  3′
 25′, 75′ Allan Campbell
Don Cowie67′
 17′ Mark O'Hara
Joshua Mullin
Liam Polworth
Blair Spittal65′
20′ 82′ Rolando Aarons
Iain Angus Vigurs64′
77′ Christopher Michael Long
Jordan Roy Tillson65′
82′ Christian Ilic
Lewis Spence
Christy Manzinga
Ross Cameron Stewart67′ 80′
77′  90′ Tony Watt
Oliver Shaw67′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej dwie. Zawodnicy Motherwell dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Ross County w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Motherwell zawalczy o kolejne punkty w Edynburgu. Jej rywalem będzie Heart of Midlothian. Natomiast w niedzielę Rangers FC zagra z drużyną Ross County na jej terenie.