Liga szkocka - 29. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Aberdeen FC 2-2 (2-1)

W meczu 29. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 4 marca, zespół Kilmarnock zremisował z Aberdeen 2-2 (2-1). Mecz na Rugby Park obejrzało 4 217 widzów.

29. kolejka Szkocja - Premier League
2020-03-04 20:45 | Stadion: BBSP Stadium Rugby Park | Widzów: 4217 | Arbiter: A. Newlands
C. McLennan 50'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 96 starć jedenastka Aberdeen wygrała 44 razy i zanotowała 31 porażek oraz 21 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał kartką Ashtona Taylora, piłkarza gości.

W tym czasie to zawodnicy Kilmarnock otworzyli wynik. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Eamonn Brophy. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Kilmarnock, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie pokonał bramkarza Greg Kiltie. Bramka padła po podaniu Stuarta Findlaya.

Zawodnicy Aberdeen odpowiedzieli strzeleniem gola. W 38. minucie bramkę kontaktową zdobył Niall McGinn. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Connor McLennan.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 50. minucie Connor McLennan wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Matthew Kennedy.

Między 64. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Aberdeen. W 75. minucie za Connora McLennana wszedł Bruce Anderson. W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Matthew Kennedy'emu z jedenastki gości.

Niedługo później trener Aberdeen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia zastąpił zmęczonego Nialla McGinna. Na boisko wszedł Ryan Hedges, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Niall McGinn  38′ 90′
 17′ (k.) Eamonn Brophy
Funso-King Ojo
Nicke Kabamba
Curtis Main
 23′ Greg Kiltie