Liga szkocka - 27. kolejka Premier League: Ross County FC - Saint Johnstone FC 1-1 (0-1)

W pojedynku 27. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Ross County zremisowała z Saint Johnstone 1-1 (0-1). Mecz na Global Energy Stadium w Dingwall obejrzało 3 569 widzów.

27. kolejka Szkocja - Premier League
2020-02-15 16:00 | Stadion: Global Energy Stadium | Widzów: 3569 | Arbiter: C. Steven
Ross County FC
Saint Johnstone FC
1
1
B. McKay 90'
S. May 33'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Saint Johnstone wygrał aż 20 razy, zremisował 21, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Saint Johnstone otworzyli wynik. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Stevie May. Sytuację bramkową stworzył Chris Kane.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rossowi Draperowi z jedenastki gospodarzy. Była to 35. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Saint Johnstone.

Na drugą połowę drużyna Ross County wyszła w zmienionym składzie, za Rossa Drapera wszedł Harry Paton. Trener Ross County postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Olego Shawa. Na boisko wszedł Lee Erwin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

A kibice Saint Johnstone nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela O'Hallorana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stevie May. W 72. minucie Matt Butcher został zmieniony przez Jasona Holta. W 76. minucie Don Cowie został zmieniony przez Blaira Spittala, co miało wzmocnić zespół Ross County. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Kane'a na Calluma Hendrego.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Davidowi Wotherspoonowi z Saint Johnstone.

Dopiero w drugiej połowie Billy McKay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ross County, strzelając gola w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Josh Mullin.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Scott Tanser
76′ Don Cowie
Matt Butcher72′
35′ 46′ Ross James Draper
Alistair McCann
Joshua Mullin
David Wotherspoon84′
Iain Angus Vigurs
Drey Jermaine Wright
 90′ Billy Robert McKay
Stevie May  33′ 70′
62′ Oliver Shaw
Anthony Ralston
46′ Harrison Theodore Paton
Jason Derek Holt72′
Jordan Roy Tillson
Danny Swanson
76′ Blair Spittal
Callum Hendry82′
62′ Lee Harry Erwin
Michael Francis O'Halloran70′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

22 lutego drużyna Ross County będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Aberdeen FC. Natomiast 23 lutego Rangers FC zagra z drużyną Saint Johnstone na jej terenie.